avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1588 soluții astăzi
Forum Activitate MeszarosM

Activitate MeszarosM

Am primit o somatie : În baza prevederilor art. 230 din Legea nr. 207/2015 privind Codul de procedură fiscală, cu modificările şi completările ulterioare,
vă înştiinţăm că figuraţi în evidenţa fiscală cu următoarele sume de plată, pentru care s-a început executarea silită în temeiul titlului
executoriu emis/titlurilor executorii emise de Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice.
Scrie ca pot demara o procedura de mediere, în
baza prevederilor art. 230 alin. (1) din Legea nr. 207/2015 privind Codul de procedură fiscală, cu modificările şi completările ulterioare, se
va proceda la continuarea măsurilor de executare silită.
Unde ? Este un model ? Ce sa scriu in ea ? Am a microintreprindere si nu ma descurc..
Am gresit . De la banca am primit o instiintare ca s-a pus proprire pe contul meu bancar. Am fost acuma la executorul judecatoresc care a optat aceasta proprire. Am primit o Somatie si am primit contractul prin care s-a facut imprumutul. Nu este niciun act de la judecatorie. Vai.. nu ma descurc.. :( Am sunat un avocat taxa este de 1500 ron.. Datoria este de 2700 ron. Nu am idee ce sa fac...
Multumesc. Eventual pot gasi undeva un formular anume ? Nu prea ma descusr in astea. Sunt pensionara de boala si cu handicap accentuat. Daca se poate sa ma ajutati.
executare silita.
Mi s-a blocat cardul bancar pe motiv ca am o datorie la care mi s-a facut executare silita. Datoria este din anul 2016 si nu eu sunt titularul creditului. Eu figurez ca fidejusor. Ce am de facut ? Pana acuma nu am primit nicio instiintare, nimic. Multumesc !
Va multumesc din suflet !
Inteleg ca pensia mea lunara este de 1125 lei ?
Va multumesc pt. rabdare. Am multe boli cu multe tratamente si m-a speriat suma asta de 331 de lei ca pensie lunara. Pe doua luni am primit 3013 lei. Este pe luna 10/23 Talon mandta plata pensie, drepturi restante.
da scrie. Pensie de asigurari sociale 331 lei. Plata drepturilor se va face incepand cu data de: 11.08.2023
punctajul mediu anual : 0.18502 decizia 20.sept.2023.
Buna ziua! Recent am fost pensionat de invaliditate. Am primit prima indemnizatie pe doua luni dar nu scrie niciunde cat e pensia lunara ? De unde pot sa aflu ? Am primit decizia dar nu corespund sumele de pe decizie cu cele de pe talonul mandat plata pensie.
Multumesc !
Buna ziua. Daca organizez o expozitie, unde ma pot documenta de partea juridica a expozitiei. Contract , obligatiile unui artist exponent, protejarea datelor ? Adica de tot ce apartine aici.
Multumesc !