avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Activitate gyana

Activitate gyana

Răspuns la discuția Divort
Multumesc frumos!......Cate sanse de castig am pentru a beneficia de o pensie alimentara normala?El are pe cartea de munca salariu minim pe economie,pana acum dupa socotelile lui mi-a dat doar 200 ron pentru amandoi copii pe luna.Venitul lui este mult mai mare,este sofer de tir si este platit la cursa,care sunt legile prin care pot obtine o pensie mai mare?Din informatiile mele stiu ca pot cere ..% din venitul lui ci nu din salariu.Ce-mi trebuie mai exact ca sa pot obtine ce-mi doresc?
Discuție Divort
Buna ziua.As dori sa stiu care este procedura unui divort.Am angajat un avocat am inaintat cerea de divort in instanta,insa am inteles ca ar trebui sa mergem si la un mediator inainte altfel o sa luam amenda.Din cate stiu eu rolul mediatorului este atunci cand ambele parti sunt de comun acord cu privire la tot,nu mai ca eu si cu sotul meu nu sunt de comun acord cu nimic.Vreau sa stiu cat de important este mediatorul si ce trebuie sa fac.Va multumesc
Discuție Malpraxis
Nu stiu daca am ales forumu-l corect.Sunt noua aici.Probleme mea care este.....Vreau sa dau in judecata spitalul si doctorul care mi-a operat copilul.Este un caz de malpraxis.Am inteles ca in asemenea cazuri ,cheltuielile le suporta casa de asigurari.As vrea sa stiu cum procedez si la cine trebuie sa ma adresez.Va multumesc