avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1805 soluții astăzi
Forum Activitate andra921

Activitate andra921

Mulțumesc pentru raspuns
Are o pensie de boala si i se mai adauga ceva la ea in urma gradulul 1, ca nu are drept de munca.
Buna ziua,
Tatal meu are pensie de caz de boala in urma montarii unui aparat la inima si gradul I. Vreau sa stiu in cazul in care face un contract de vanzare cumparare la notar cu mine, acesta ii afecteaza una din pensii? Si daca da, ce se poate face?
Buna ziua, vreau sa cumpar o parte dintr-un teren extravilan, din 5000 de mp cat sunt sa fac act de vanzare cumparare cu tatal meu pe 2500 mp. Cum trebuie sa procedez, unde trebuie mers prima data si ce acte imi trebuiesc? Va multumesc!
Pe mine ma inteteseaza daca pot construi pe teren, cabane pe piloni din lemn, fara ca terenul sa fie schimbat? Avand in vedere ca au aprobat noua lege ca poti construi fara autorizatie de constructie, doar sa anunti la primarie si sa duci documentatia necesara.
Se aplica noua lege si pentru terenurile extravilane sau agricole? Sau trebuie sa fie intravilan? Am 5000 de m patrati de teren extravilan si de 3 ani am depus actele la primarie sa fie trecut in intravilan, insa nu l-au mai trecut nici pana in ziua de astazi.