Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Tatal meu are pensie de caz de boala in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Tatal meu are pensie de caz de boala in urma montarii ...

Buna ziua,
Tatal meu are pensie de caz de boala in urma montarii unui aparat la inima si gradul I. Vreau sa stiu in cazul in care face un contract de vanzare cumparare la notar cu mine, acesta ii afecteaza una din pensii? Si daca da, ce se poate face?
pai cxate pensii are?
Nu afecteaza
Are o pensie de boala si i se mai adauga ceva la ea in urma gradulul 1, ca nu are drept de munca.
astea sunt niste drepturi care nu au legatura cu proprietatea.
gi-jane2, moderator
Mulțumesc pentru raspuns