avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Tatal meu are pensie de caz de boala in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Tatal meu are pensie de caz de boala in urma montarii ...

Buna ziua,
Tatal meu are pensie de caz de boala in urma montarii unui aparat la inima si gradul I. Vreau sa stiu in cazul in care face un contract de vanzare cumparare la notar cu mine, acesta ii afecteaza una din pensii? Si daca da, ce se poate face?
Cel mai recent răspuns: andra921 , utilizator 14:32, 16 Ianuarie 2024
pai cxate pensii are?
Nu afecteaza
Are o pensie de boala si i se mai adauga ceva la ea in urma gradulul 1, ca nu are drept de munca.
astea sunt niste drepturi care nu au legatura cu proprietatea.
Ultima modificare: Marți, 16 Ianuarie 2024
gi-jane2, moderator
Mulțumesc pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestare decizie medicala Zytrewq Zytrewq Buna ziua. Nu stiu daca rubrica aleasa este cea mai potrivita. Sunt o persoana cu ceva ani in spate. Toata viata am avut probleme de sanatate pe care le-am ... (vezi toată discuția)
Incadrare in grad de handicap, insuficienta cardiaca clasa iii nyha eagle_free eagle_free Buna seara. Tatal meu este bolnav cardiac de peste 10 ani si il cheama Nichita Fedot, Sarichioi, jud. Tulcea. In ultimii ani boala a avansat pana la ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie handicap gigel9105 gigel9105 Buna! Am si eu o mica problema legata de o indemnizatie de handicap(pensie). Uitati cum sta treaba: Acum 3 ani am fost operat pe cord la fundeni(o pielita ... (vezi toată discuția)