avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1419 soluții astăzi
Forum Activitate biankaw

Activitate biankaw

Răspuns la discuția certificat fisca
ma poate ajuta si pe mine cineva??:((
buna seara!
imi pare rau daca nu am postat unde trebuie dar nu am stiut unde ar trebui sa postez aceasta problema

ii urma cu o luna am adus o masina din germania,am scos numere provizori pe numele meu,apoi am vandut-o unei persoane din bucuresti.astazi ma sunat ca nu poate inscrie masina deoarece are nevoie de "Certificatul meu fiscal".
intrebarea mea este: este posibil ca departamentul de inmatriculari auto sa ceara asa ceva?daca da, care este motivul.
tin sa mentionez ca nu este prima masina adusa de mine si vanduta in tara si nu mi sa cerut niciodata acest certificat

va multumesc anticipat
Răspuns la discuția cui trebuie sa ne adresam?
inputernicire nu a avut de la nimeni,pentru ca in aceasta scara nu mai exista presedinte.

oricum eu va multumesc pentru ca din momentul in care i-am spus doamnei despre aceasta lege si despre faptul da ma voi duce pana in "panzele albe",situatie sa schimbat.
1.acum zice ca poiectul nu este finalizat
2. nu mai se pot scoate tevile pe casa scarii de aceea a facut lucrarea pe vechiul traseu
3.si costurile nu vor mai fi asa mari.

eu voi fi oricum cu ochii pe ea si nu am mai lasat-o sa faca nimic pana nu vine cu proiectul si cu restul documentelor
Răspuns la discuția cui trebuie sa ne adresam?
probabil?????
eu sunt convinsa ca are!!!
Răspuns la discuția cui trebuie sa ne adresam?
va multumesc pt sfaturile dumneavoastra.
buna ziua! numele meu este bianca si am o problema pe care nu stiu cum si unde sa o rezolv si as dorii ajutorul dumneavoastra
cu 2 luni in urma la subsolul scarii in care locuiesc sau constatat niste tevi sparte. Doamna de la asociatie "a luat problema in mana" comunicandu-ne ulterior urmatoarele:
1.ca a facut proiectul de reparare a tevilor(apa,calda,apa rece, si termoficare).
2.lucrarea consta in inlocuirea tuturor tevilo(apa calda, apa rece,termoficare), prin schimbarea traseului pe casa scarii. reconectarea fiecarui apartament in parte fiind problema noastre,adica ne costa suplimentar.
3. costurile fiind estimate la 150RON/apartament pt fiecare traseu in parte,adica in total 450RON de apartament.
lucrarile au inceput dar cu urmatoarele modificari neanuntate:
1. nu ni sa prezentat niciun proiect.
2. nu ni sa facut nicio oferta.a luat ea o firma care ia convenit desi poate altele aveau pretul mai mic.
3. niciunul din locatari nu ne-am dat acordul cu incepere a lucrarilor deoarece nu ni sa prezentat situatia
4. si cea mai grava: lucrare sa facut doar in subsolol blocului si la parter reconectandu-ne tot la traseele vechi dar bani tot aceasi sunt.
aceasta este problema relatata cat am putut mai pe larg.
va rog sa ma indrumati cu cine trebuie sa iau legatura in vederea solutionarii cazului
va multumesc anticipat