avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1385 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela.agh

Activitate mihaela.agh

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asa e, vecinii par sa se fi obisnuit. Cert e ca nu-i deranjeaza si eu sunt ciudata din ecuatie :) Poate ca e de luat in calcul o astfel de candidatura ...
Multumesc pentru idee. Asa voi face. Sper sa aiba efect :)
Cu presedintele am vorbit, am confundat titulaturile. Da, intreaba cine plateste. I-am spus ca locatarii, prin fond de reparatii dar ... mi-a reprosat ca voi contribui fictiv la plata pentru reparatii. Nu am inteles cu ar fi contributia fictiva dar in fine. Nu vreau decat lumina la intrarea in bloc si pe scara dar probabil cer prea mult.
Buna ziua. M-am mutat de curand si in blocul (cu o singura scara) in care locuiesc nu exista iluminat in fata intrarii si nici pe casa scarii. Am aproape 2 luni de cand merg saptamanal la asociatie pentru aceasta problema. Administratorul se face verde la fata cand ma vede deja dar nu are nici cea mai mica intentie sa rezolve acest aspect. Nu stiu de cand blocul nu are lumina pe casa scarii, nu stiu cum stau ceilalti vecini. As vrea sa stiu ce instrumente am eu, ca proprietar, la indemana sa fortez asociatia sa faca ceva. Mi se pare o chestiune de civilizatie si de siguranta dar nu reusesc sa conving administratorul. A spus ca vor fi cheltuieli mari cu energia electrica ca vor sta becurile aprinse non-stop. I-am propus iluminat cu senzor de miscare - a spus ca locatarii devin vulnerabili la hoti care vor sta la colt si vor da in cap. Dupa cateva saptamani a spus ca a incercat sa gaseasca un electrician dar nu gaseste. Saptamana trecuta m-a intrebat cine va plati asemenea reparatii.
Intrebarea e - am eu vreun instrument la indemana sa pot determina asociatia sa ia niste masuri?
Multumesc.