avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1843 soluții astăzi
Forum Activitate hodan i

Activitate hodan i

Răspuns la discuția termen revizuire
Nu eram sigur; dupa recurs instanta mai comunica hotaririle la domiciliu?:wave:
Care este termenul de revizuire in cazul art 322 pct 5 c pr civ ,,dupa darea hotaririi sau descoperit inscrisuri doveditoare Retinute de partea potrivnica...? ce inseamna ,,din ziua in care sau descoperit inscrisurile ,, o luna doua... cu stima
Răspuns la discuția CONTESTATIE SAU REVIZUIRE ?!!!
:wave:va multumesc pt toate informatiile
Răspuns la discuția CONTESTATIE SAU REVIZUIRE ?!!!
Va multumesc pt raspuns ;eu pot proba ca ceea ce a depus pirita nu este registrul original tipizat nu areinregistrare ,stampila oficiala a ITM ,NU era valabil. Concedierea era nelegala din moment ce firma a concediat 3 persoane cu art65 si angajat 9 in aceeasi luna. cu stima
Răspuns la discuția CONTESTATIE SAU REVIZUIRE ?!!!
Referitor la art322 pct 5 din revizuire.daca instanta solicita prezentarea incrisului autentic ,,registrul tipizat,, pt solutionarea cauzei si pirita aduce altceva un dosar oarecare considerati ca este un motiv pt acceptarea revizuirii. cu stima :wave:
Răspuns la discuția CONTESTATIE SAU REVIZUIRE ?!!!
Deci am solicitat in instanta ca pirita sa aduca registrul de evidenta al salariatilor pt anul 2006 si a adus o copie cu niste iesiri pe anul 2007 ,apoi la alta solicitare a adus un dosar cu intrari pe toti anii....,dar nu a adus registrul autentic conform hotaririi nr 247/2003 TIPIZAT. CRED ca ascunde datele originale. Care este parerea dvs?
Răspuns la discuția CONTESTATIE SAU REVIZUIRE ?!!!
Da este vorba despre acel registru care conform Hotaririi nr 247/2003 trebuia sa fie tipizat ,stampilat pe fiecare pagina ,semnat deITM,o persoana era inregistrata singura pe o pagina etc,
Va salut:wave: art318pct b- cind instanta respingind recursul a OMIS din GRESEALA sa CERCETEZE vreunul din motivele de modificare sau casare........!!!, -oare instanta nu a omis din greseala sa cerceteze daca INSCRISUL depus de pirita este AUTENTIC .....fiindca hotarirea se fundamenteaza pe probe false. Cu ce cale de atac am sanse?
Răspuns la discuția PROBE FALSE -DECLARATII FALSE
Acele inscrisuri depuse de pirita dar nu sunt autentice,,registrulde evidenta,, care cu rea credinta nu la depus.
Răspuns la discuția PROBE FALSE -DECLARATII FALSE
Nu se poate combate prin nici o cale de atac ...revizuire ,in care spune ca daca hotarirea sa fundamentat pe probe false este gresita