avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Activitate Adeadelina1998

Activitate Adeadelina1998

Bună seara
Sotul meu meu este implicat intr un accident cu 4 autoturisme ,primul a oprit brusc ca i a apărut un câine pe care îl lovise tirul din fata lui ,masina 2 a apucat sa frâneze fara sa producă vreo coliziune ,masina3 a întrat in masina 2, e făcută praf în fata și soțul meu fiind masina 4 I a atins cu bara masinii cuiul de remorca al mașinii 3,cei de la rutiera spun ca el ar fi vinovat de întreg accidentul,ce putem sa facem în această situație?! Țin sa precizez ca spatele masinii 3 nu are absolut nici o zgarietura, avem și poze
Bună ziua!Am cumpărat un teren cu soțul meu în timpul căsătoriei 1000 de euro proveniți de la noi doi, 14.800 de euro proveniți de la mama mea care lucrează în străinătate.De la un timp de vreme soțul a luat o razna din cauza părinților lui care ii baga în cap multe prostii ,trebuie sa ne facem mutația acolo ,el ma amenință că nu mă ia în spațiu,ca trece el terenul pe numele copiilor ca sa nu am eu niciun drept ,desii pe contractul de vânzare cumpărare scrie ca am aceleași drepturi ca și el.Ce ma sfătuiți sa fac și vreau sa știu mai multe despre drepturile mele !!Mulțumesc