avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Activitate Andrei.sm

Activitate Andrei.sm

Am și eu o nelămurire . Probabil cu toții știți faptul că , în situația promovării examenului de intrare în INM/SNG , după ce susțineți definitivatul și veți fi numiți în funcție , aveți obligația de a profesa pentru o anumită perioadă de timp această funcție , in caz contrar , trebuie restituite toate cheltuielile de școlarizare , indemnizațiile primite pe perioada desfășurării cursurilor . Acum întrebarea mea este , ce se întâmplă în situația în care , metaforic vorbind , nu mai poți să restitui acele sume de bani, sume care nu sunt deloc la îndemână unui" om de rând " Mulțumesc !
Buna seara . Am și eu nevoie de efectuarea unui stagiu de practică de aproximativ 2/3 săptămâni , neremunerat , la un cabinet de avocatura / notariat /executor judecătoresc din București . In prezent sunt student la facultatea de drept din cadrul Universității Titu Maiorescu ,in anul IV , iar până în acest moment am mai efectuat stagii de practică în diferite instituții ale statului . Mulțumesc și aștept răspunsuri .