avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Activitate Petrisorfly

Activitate Petrisorfly

La mine nustiu ce durează atât treabă asta știu sigur că o să mil anuleze da nu mă caută nimeni cam asta e problema . Până nu vedem concret analizele la sânge nu știe nici avocatul ce este de făcut ..


CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Știu ca este greu.
Am avut cazuri în care clientul era din Oradea și ne întâlneam la Pitești sau la Sinaia la politie ca sa mai poată conduce.
Trebuie sa va ajute avocatul pentru ca el știe ce sa faca.
Fiecare avocat se ocupa de proprii clienți.

București 2024

Domnu Claudiu de 6 luni stau așa probe plătite avocat pus domnu de la poliție nu vrea el o făcut avocatul adrese și pe lângă este și costisitor am lucrat că șofer pe tir îs fiert Mo prins și în altă localitate unde stăteam cu chirie vai de capul meu pt o prostie du-te vino ea microbuzul greu greu


CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, vorbiți cu avocatul.
De plecat puteți pleca dar e bine sa fiti audiat.

București 2024

Pai doamna alina mă duc și o să vin când o să fiu chemat deja o trecut 6 luni și nimic nu mai am geob macar o perioada du-te vino că dacă da cu suspendare este problema iară


Alina-Andreea Plugaru a scris:

Buna ziua!

Daca aveti dosar penal, cu siguranta veti fi chemat la audieri si mai apoi in fata instantei de judecata, asa ca in opinia mea, asteptati sa se finalizeze procesul si, in functie de ce solutie veti primi, veti sti daca puteti parasi sau nu tara in vederea desfasurarii de activitati lucrative. Faptul ca aveti avocat ales asta nu inseamna ca prezenta dumneavoastra la proces este facultativa.

Daca am dosar penal pt alcool la volan și am avocat pus si nu mă cauta nimeni pot părăsi țara pt un loc de muncă macar o perioada de timp???
Emanuel cat o durat până Teo judecat o mers rpd treabă sau o durat mult
La consumul de alcool la volan poți să îți ei executare chiar și fara accident și victime
Am făcut o gafă foarte mare și am condus câțiva metri cu alcool 1.24 la fiola sunt la prima abatere la ce mă pot astepta mo dus la inml și la câteva zile am platit eu rezultate au trecut 10 zile și tot nu mă chemat să dau declarație și asta este pt prima oara în viață am permis cat b de 8 ani fara accidente cazier curat și nici amenzi nu am avut și cât C de aproape 1 an