avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1821 soluții astăzi
Forum Activitate Maria1712

Activitate Maria1712

Va multumesc frumos pentru explicatii si ajutor.
Va multumesc pentru raspunsuri. Noi suntem in apel si reclamantul a depus cerere de renuntare la judecata, nicidecum la apel. Inseamna ca poate depune oricand o alta cerere cu acelasi obiect.
Daca spun ca nu sunt de acord cu cererea paratului de renuntare la judecata, ma ajuta cu ceva la un ulterior proces?
Hotararea de la fond este in favoarea noastra dar am inteles ca poate introduce oricand o alta actiune cu acelasi obiect. In aceasta situatie ar insemna sa o luam de la capat. Cum as putea sa previn un nou proces?
Multumesc.
Buna ziua!
Va rog frumos sa ma indrumati in problema mea. Pe scurt:
Reclamantul intr-un proces ajuns in apel depune o cerere de renuntare la judecata. La momentul depunerii dererii de catre reclamant, avocatul paratului in sedinta de judecata este de acord cu cererea reclamantului dar fara sa consulte clientul sau (in cazul meu paratul).
Pana la ce moment paratul poate spune ca nu este de acord cu cererea de renuntare a reclamantului chiar daca avocatul a spus altceva?
Daca reclamantul, in acest caz poate sa se razgandeasca si sa renunte la actiunea de chemare in judecata, poate si paratul?
Va multumesc pentru ajutor.