avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate Monosiflorian

Activitate Monosiflorian

Cum pot vinde un teren agricol , extravilan de 8630 mp , am plan cadastral, cf intabulate pe mine .Ce trebuie sa fac eu?
Cum pot vinde in extravilan un teren ?Am cf , am plan cadastral ce mai trebuie sa fac eu?
Primaria Nojorid nu vrea sa imi dea datele de identificare ale coproprietarului , ca am mostenit terenul de la tatal meu decedat in coproprietate , si eu vreau sa dezmembrez sa pot sa imi vand partea mea de proprietate si primaria nu imi da datele persoanei cu care sunt in coproprietate spune ca sunt secrete cu cine sa ma judeca atunci? Nu ridica telefonul nici cind suna topograful am facut eu cu un topograf autorizat planul cadastral al terenului meu si trebuie semnatura si a coproprietarului si nu este de gasit coproprietarul.
Va rog sa ma ajutati .Am un teren extravilan in localitatea UILEACU DE MUNTE BIHOR. Am gasit modelul de formular pentru a face publicitate la Primaria Paleu jud Bihor sa pot sa il vand are suprafata de 8630 mp , am predat prin topograf autorizat si planul de amplasament la Cartea funciara Paleu Jud Bihor de care apartine satul UILEACU DE MUNETE , si mi se raspunde la depunerea cererii ca sa ma prezint cu alte acte la REGISTRUL AGRICOL PALEU ca ale mele nu sunt bine.Este mostenit legal de la tatal meu , nu valoreaza atata terenul cat avocatii si cheltuieile de judecata.Ce acte am nevoie sa pot sa il vand in afara de cerere la primaria Paleu pentru afisaj publicitate , daca am plan cadastral si extras cf , ca eu sunt proprietar si eu platesc impozitele?
Am primit mostenire de la taal meu decedat un teren in localitatea UILEACU DE MUNTE BIHOR , in suprafata de 2260 mp. si este in coproprietate cu un cetatean pe nume VIDICA si sotia acestuia.Doresc sa vand partea mea de copoprietate , am cerut de la un totpograf sa intocmeasca pe banii mei proprii si planul de amplasament , este cu acte in regula inscris in CF Paleu, si Primaria Paleu , imi spune ca nu imi da de fel nici adresa macar a coprioprietarilor terenuleui detinut de mine sa fac formalitatile de dezmembrare teren si pe urma vanzare ,Ce am de facut in aceasta situatie,.Ma costa mai mult avocatul si cheltuielile de judecata astfel decat tot terenul .