avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1714 soluții astăzi
Forum Activitate inustroe

Activitate inustroe

Lichidatorul judiciar al EDF ASRO SRL este SP TANASA SI ASOCIATII SPRL, B-dul Unirii, nr. 78, bloc J2, scara 2, etaj 5, ap.47, sector 3, Bucuresti CP 031423, cu arhiva la SC MAXIM SRL, Turnu (editat -folositi mesajele private, nu faceti publice datele personale).

EDF ASRO SRL a fost infiintata in 1992 ca firma mixta avand ca actionari EDF SERVICE LTD, Compania TAROM si Aeroportul International Bucuresti-Otopeni. Din actionariat Companiile romanesti s-au retras in 2002.
In perioada in care am fost angajat la aceasta firma (1995-1997), aceasta isi desfasura activitatea in zona libera a aeroportului Otopeni in regim de duty-free.
Lichidatorul Judiciar detine arhiva doar cu documentele de dupa retragerea companiile romanesti, respectiv activitatea caselor de schimb valutar.
Pana in 1998 cand s-a infiintat Judetul Ilfov, raportarile se faceau la institutiile municipiului Bucuresti.
Pentru obtierea Carnetului de Munca sau unei adeverinte/certificat pentru vechimea in munca, m-am adresat catre: ITM-Ifov, ITM-Bucuresti, Lichidatorului Judiciar, Arhivelor Nationale si Caselor de Pensii Ilfov si Bucuresti. Toate acestea m-au indrumat de la una la alta fara un raspuns la ceea ce am solicitat, ba mai mult, ITM-Bucuresti mi-a raspuns ca nu este obligata sa-mi elibereze adeverinta si imi solicitata copia dupa cartea de munca, document ce nu mi-a fost eliberat de firma angajatore.
Itrebarea mea este: caror institutii din Romania ma mai pot adresa in vederea abtinerii adeverintei/certificat de vechime in munca?
In perioada 1995 -1997 am fost incadrat in munca la S.C. EDF Asro S.R.L. in incinta Aeroportului Otopeni, cu asociati EDF, Compania TAROM si Aeroportul Otopeni. Firma a fost radiata in 2016. Pentru obtinerea Carnetului de Munca sau a unei adeverinte de vechime in munca m-am adresat: ITM-Ilfov, ITM-Bucuresti, Casei de pensii Ilfov, Arhivelor Nationale Ilfov si Lichidatorului Judiciar. De la toate aceste institutii mi s-a raspuns ba ca nu intra in atributiile lor, ba ca nu figurez in arhiva. Mentionez ca am fost angajat printr-o firma de recrutare forta de munca si detin ultima legitimatie de acces in zona libera eliberata de Aeroportul Otopeni. V-as ruga sa-mi spuneti cui ma mai pot adresa si daca firma la care am lucrat putea detine documentele in mai multe arhive.