avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Activitate adrian.dab

Activitate adrian.dab

Răspuns la discuția Debransare Uscatorie
Stiti cumva care este legislatia care prevede lucrul acesta?
O parte din locatarii blocului unde locuiesc au vrut sa debranseze uscatoria de la caldura. 5 familii nu am fost de acord cu acest lucru, iar presedintele a luat decizia sa platim doar noi caldura din uscatorie, asa ca luna aceasta a impartit suprafata uscatoriei la cele 5 familii.
Este legal ceea ce a facut? Nu mi se pare corect.
Cati la suta din proprietari trebuie sa fie de acord pentru a putea debransa uscatoria?
Va rog ajutati-ma cu niste raspunsuri. As vrea sa stiu ce lege si articol prevede lucrurile acestea.

Va multumesc.
Imi cer scuze.
Va multumesc pentru ajutor.
Poti sa imi spui si mie te rog care este legea ca sa dorm si eu mai linistit?
Multumesc.
Am o datorie la primarie pentru o amenda de circulatie neplatita. Am primit in posta o scrisoare cum ca vor umbla la conturile bancare. Cand mi-am verificat contul am observat ca o suma de bani imi este nedisponibila. Am sunat la banca si mi-a spus ca primaria a oprit suma de bani sa nu mai am acces la ea si ca poate chiar sa mi-o ia din cont.
Este posibil asa ceva fara acordul meu?? Mie personal mi se pare ca este un furt ceea ce fac ei. Este ca si cum ar intra peste tine in casa fara nici o hotarare judecatoreasca si ti-ar lua banii.
Va rog ajutati-ma cu niste rtaspunsuri.