avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate irinuscha

Activitate irinuscha

Buna seara! Daca fostul iubit posteaza pe diferite site-uri fotografii si filme in care apar nud, pot sa-l actionez in justitie?
Buna ziua! Cum si cui trebuie sa ma adresez pentru al obliga pe tatal copilului sa-i plateasca pensia alimentara? Mentionez ca am divortat in anul 2006, copilul este minor (13 ani), a platit pensie alimentara 6 luni cat a avut statut de salariat, iar apoi si-a infiintat propria firma (nu stiu cum se numeste).Cum trebuie sa procedez pentru ca el refuza cu desavarsire sa-si achite obligatiile? Va multumesc!
Multumesc!
violare de domiciliu si violarea vietii private. Daca in timpul urmarii penale reclamantul/reclamanta si parata/paratul sunt intr-o relatie, plangerea se anuleaza de la sine?
in ce stadiu al dosarului penal poate fi retrasa plangerea? Va multumesc!
buna ziua,

ma numesc irina si am o fetita de 7 ani.sunt divortata de 2 ani, si la momentul divortului tatal copilului nu avea statut de salariat, drept urmare a fost stabilita o pensie alimentara de 25% din salariul minim pe economie (adika 140 lei).acum el este administrator de firma.intrebarea mea este cum trebuie sa procedez pentru a solicita marirea pensiei alimentare, avand in vedere ca acum este salariat.

va multumesc.