avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Activitate CristinaNatalia

Activitate CristinaNatalia

Bună ziua! Sunt asistent personal, banii pe zilele de concediu se numește indemnizație pentru vacanta? Cei de la primărie mi au spus ca nu voi beneficia de vouchere de vacanta pentru ca mi plătește concediul
Dacă primim indemnizație de hrana "cică" nu avem dreptul la vouchere de vacanta.
Noi asistenții personali trebuie sa alegem între plata zilelor de concediu sau vocere de vacanta

CristinaNatalia a scris:

Se pare ca asistenții personali nu beneficiază de vouchere de vacanta decât angajații de la birourile primăriei și femeia de serviciu.

Cornel Vasile a scris:

Doamna ar trebui sa stie ca aveti dreptul la vouchere sa sunteti angajata unei institutii publice.



Se pare ca asistenții personali nu beneficiază de vouchere de vacanta decât angajații de la birourile primăriei și femeia de serviciu.

Cornel Vasile a scris:

Doamna ar trebui sa stie ca aveti dreptul la vouchere sa sunteti angajata unei institutii publice.

Și cam încurcă zilele de concediu plătite cu o asa zisa "indemnizație"

Dapix a scris:

Daca ceilalti angajati primesc, ar fi normal sa primiti si dvs.

Doamna de la asistenta sociala a spus ca nu știe nimic despre vouchere.

Dapix a scris:

Daca ceilalti angajati primesc, ar fi normal sa primiti si dvs.

Da, sunt angajata cu contract de munca pe perioada determinata de 2 ani
Bună ziua. Sunt asistent personal al fetitei mele cu grad de handicap grav din luna februarie 2024,as dori sa știu dacă pot beneficia de vouchere de vacanta,in condițiile în care restul angajaților ai primăriei beneficiază de asta.