Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua. Sunt asistent personal al fetitei mele cu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua. Sunt asistent personal al fetitei mele cu grad de ...

Bună ziua. Sunt asistent personal al fetitei mele cu grad de handicap grav din luna februarie 2024,as dori sa știu dacă pot beneficia de vouchere de vacanta,in condițiile în care restul angajaților ai primăriei beneficiază de asta.
Sunteti angajata cu contract'?
Da, sunt angajata cu contract de munca pe perioada determinata de 2 ani
Daca ceilalti angajati primesc, ar fi normal sa primiti si dvs.
Doamna de la asistenta sociala a spus ca nu știe nimic despre vouchere.

Dapix a scris:

Daca ceilalti angajati primesc, ar fi normal sa primiti si dvs.

Și cam încurcă zilele de concediu plătite cu o asa zisa "indemnizație"

Dapix a scris:

Daca ceilalti angajati primesc, ar fi normal sa primiti si dvs.