avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Activitate ADDYBDA

Activitate ADDYBDA

Buna ziua,ce sa intrebi ai timp si voie sa intrebi la ce harababura este acolo.Am depus formularul de raspuns si nu mia dat nimic la mana ca l-am depus,numai zic oamenii claie peste gramada ca inchide si nu mai poate sa-si rezolve problemele,in fine am depus formularul in dublu exemplar si astept sa vad rezultatul,o doamna avocat mia zis ca ia nu a mai vazut asa formular si cand i-am zis ca de la judecatorie l-am primit cu posibilitatea de al completa nu amai stia ce sa zica. Eu tin sa va multumesc din tot sufletul meu pentru sfaturile care mii le-ati dat si pentru tor ajutorul! Sper sa rezolv problema aceasta cu acest formular de raspuns!

gi-jane2 a scris:

Dacă tot mergeti pana acolo , intrebati.

Merg maine la tribunal si mai depun un plic cu 2 exemplare este vre-o problema?

Buna ziua,imi cer scuze ca va deranjez din nou am trimis formularul de raspuns dar intr-un singur exemplar trebuia sa il trimit in 2 exemplare unu sa ramana la judecatorie si unu la reclamant?
Am sa le scriu in felul urmator
Parat subsemnatul y domiciliat la adresa q cu dosarul x solicit respingerea cererii datorita implinirii termenului de prescriptie,acest termen este din data x si dreptul la actiune al reclamantului este prescris!
Este bine?

gi-jane2 a scris:

Bifați ca nu.
Si scrieti și de ce...de când datează datoria și ca dreptul lor la actiune e prescris.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,va mai pun si eu o intrebare daca imi pute-ti raspunde v-as fii recunoscator pentru ca luni pe data de 15 vreau sa depun formularul copletat la judecatorie
In formularul de raspuns la prima intrebare:
Acceptati pretentiile formulate de reclamant impotriva dumneavoastra?
Da
Nu
Partia
Daca ati raspuns nu sau partial motivati raspunsul:
Este bine sa scriu cum ma-ti indrumat dumneavoastra? Si anume: Parat datele mele in dosarul X solicit respingerea cererii invocand implinirea termenului de prescriptie?

Revin am primit in plicul de la judecotorie instiintare ca am fost dat in judecata de catre INVESTCAPITAL Ltd (KRUK) Formular-ul lor de cerere completat de iei si in un formular de rapuns unde trebuie sa raspund eu! Completez acel formular de raspuns cum mia-ti formulat dumneavoastra si merg si il depun singur la registratura judecatoriei este bine ? Va rog sa-mi raspunde-ti la intrebare,ca sa stiu daca este bine! Va multumesc!
Mai am o intrebare daca nu sunt prea insistent trebuie sa trimit tot plicul inapoi cel care l-am primit de la judecatorie sau doar raspunsul?
Buna ziua,imi cer scuze ca tot insist cu intrebari m-am uitat din nou in plicul care l-am primit de la judecatorie si in el exista un formular de cerere in care au coplectat cei de la INVESTCAPITAL Ltd (KRUK) si inca un formular pentru parat. Intrebarea mea este daca complectez acest formular pentru parat in 3 exemplare si il trimit la judecatorie este bine? Daca da,ma pute-ti ajuta cu un exemplu cum sa il complectez? Va multumesc!
Buna ziua,intampinarea o trimit la judecatorie prin posta sau merg personal la judecatorie la registratura? Unde pot gasi un model de intampinare? Sau daca mia-ti da un exemplu cum as putea scrie intampinarea va sunt recunoscator!
Buna ziua,am primit un plic de instiintare ca am fost dat in judecata si in acel plic este un formular insa este scris de iei si casutele bifate de iei! Nu stiu cum sa trimit intampinare este prima oara cand ma.lovesc de asa ceva,daca sunte-ti dragut/draguta sa ma ajutati cum sa trimit intampinarea va sunt recunoscator si va multumesc! Ps.cum se trimite intampinarea trebuie sa complectez un formular prin care sa cer respingerea cererii ca find prescrisa si o trimit prin posta catre judecatoria sector 2? De unde iau cererea respectiva?

gi-jane2 a scris:

Adica suma e mica și se judeca rapid. Nu stați și trimiteți intampinare prin care cereti respingerea cererii ca fiind prescrisa.
Nu ati primit nimic acasă? Un formular?