avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Activitate dumitru23

Activitate dumitru23

Răspuns la discuția pensia anticipata?
ESTE O DOAMNA CARE ESTE NASCUTA PE DATA DE 15.10 1957 INTR- O FABRICA PE POSTUL DE SUDOR,PESTE30 DE ANI IN ACEELASI LOC DE MUNCA ,ARE SPORURI DE TOXICITATE .DAR I S-A DESFACUT CONTRACTUL DE MUNCA DEOARECE DANSA NU S-A MAI PREZENTAT LA MUNA

Buna ziua! O PERSONA CARE ARE VARSTA DE 51DE ANI SI PESTE 30 DE ANI IN MUNCA POATE SA SE
PENSIONEZE ANTICIPAT SAU SA AIBA PARTIAL?
Răspuns la discuția I.P.S.S.M
Eu unde am fost angajata ,nu am fost testata!totusi ma intereseaza exact acetele care se cer in cazul unui control itm.intructajul pe care eu il efectuez tb.semnat si stampilat de catre director
Discuție I.P.S.S.M
Buna ziua! de curand am primit de curand sarcina de ma ocupa de protectia muncii in cadrul firmei noastre,desigur consiliata de o firma specializata.Domna care ma consiliaza imi da sarcina de le da teste de verificare a angajatilor ,testari periodice ...si multe acte de semnat de catre sefi meii,aceste teste sunt necesare in cazul unui control?si ce anume se cere la un control?eu vreau sa stiu dk atatea testare este necesara sau dk dna. doreste doar sa justifice pt.ce isi ai banul?
Dintr-o greseala m-am ales cu 2 carti de munca si as dori sa stiu care este prodedura de anulare a unuia din ele.va multumesc.
buna ziua,am si eu o nelamurire,hartuirea morala poate fi un caz de proces.stau intr-o zona cu oameni mai putin educati si de ceva timp am o problema cu o vecina.Cand am inceput sa construiesc gardul pe propietatea a inceput cu amenitari k il darama,a facut plagere la primarie si logic k cei de la primarie au contrazis-o.anul trecum am pus doi stalpi pt.gard pe care sotul ei mi l-a darmat cu masina intentionat,mi-a hartuit muncitori pe motiv k gardul meu ingusteaza strada si nu mai poate lasa masina afara cu toate k are garaj,a inceput cu trafic de influenta pe la diferite persoane ca sa iasa cu scandal.si multe altele.eu nu ma pot cobari la nivelul lor dar asa vrea sa stiu cum ma pot apara pe cale legala.