avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate Pufalone

Activitate Pufalone

Da, o instiintare. Pe data de 07 am schimbat numerele, deci nu exista pe 16 sa mai fi fost cu numerele acelea. Pe langa asta masina mentionata este alta marca + alta culoare.

latka a scris:

E posibil sa fie altceva, o comunicare, ce va cere sa dati datele soferului, Instiintare ca aveti o amenda, nu are sens, sa va comunice PV de contraventie, ala se poate contesta in instanta.Asta e documentul oficial.
Oricum, din ce spuneti dvs., abia pe 17.05 ati schimbat numerele, deci pe 16.05 exista posibilitatea sa fiti cu numere provizorii pe masina.

De la politia locala.

latka a scris:

Ce fel de instiintare, de unde ? Cind esti amendat ti se inmineaza sau comunica un PV de contraventie. Altfel nu se constata contraventii si nu se dau amenzi.
[ link extern ]

Buna ziua, recent am primit instiintare cum ca as fi primit o amenda de oprire intr-un loc interzis pentru o masina pe care nu o detin sau am detinut-o vreodata. In data de 07.05 am primit numerele de inmatriculare finale iar pe 16.05 am primit amenda pe numerele provizorii montate pe o masina necunoscuta. Numerele rosii le-am pastrat acasa de cand le-am schimbat, deci nu exista posibilitatea ca ele sa fi fost gasite si utilizate de altcineva. Cum se poate proceda in cazul de fata? Numerele rosii deobicei se mai aloca si altcuiva dupa ce acestea expira/se inlocuiesc cu cele negre? Multumesc.