avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Activitate georgiana_m

Activitate georgiana_m

A, deci asa trebuie procedat? Si cat timp am mai pierdut! Multumesc mult pentru ajutor.
Imi puteti spune si unde ma adresez pentru aceasta copie legalizata?

Multumesc!
drbarbu a scris:

legea zice clar:
- daca ai masina, telefefon mobil cu functie de radio FM, calculator -> trebuie sa platesti.

Marcela31, cred ca indepliniti cel puti una din conditiile de mai sus (adica cred ca aveti un calculator), deci depuneti degeaba cerere ca sa nu mai platiti.



Ei, bine, tocmai asta e: nu am nici masina, nici telefon cu radio (am o rabla de tel. mobil) si nici macar calculator! De aceea as dori sa stiu unde ma pot adresa ca sa depun o cerere, ca NU AM DE CE sa platesc taxa radio !!!!!!
Chiar nu ma poate ajuta nimeni cu aceasta informatie???
Multumesc!
Buna ziua!

Anul trecut am divortat, iar pe 15 august anul acesta am avut proces pentru incredintarea copilului. Pe 15 septembrie a sosit acasa sentinta, prin care mie mi se incredinteaza spre crestere si educare copilul si in care scrie ca in termen de 15 zile fostul sot poate face recurs. Din septembrie si pana acum nu am mai primit acasa nici un semn de la judecatorie. Cand imi va sosi acasa decizia de incredintare DEFINITIVA SI IREVOCABILA? Ma intereseaza pentru ca de Craciun as dori sa plec cu copilul in vacanta in strainatate si nu as vrea sa mai apelez la fostul sot pentru hartie notariala.

Multumesc!