avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Activitate emilia.neaga95@gmail.com

Activitate emilia.neaga95@gmail.com

Buna ziua,
Pot rezilia contractul de arenda inainte de termen? mentionez ca acesta nu a fost autentificat la notar, banii nu-i primesc niciodata la timp, anul trecut am luat pe 2 ani pt ca "a fost recolta slaba". Anul acesta inca ma amana, desi trebuia sa primesc banii in septembrie, Ce pot face? Multumesc
Sa deschida cei cu cartele ambulantei la 3 dimineata. Tipic romanesc. Va rog sa va abtineti daca nu puteti da un sfat util. Multumesc.

dodoambra a scris:



emilia.neaga95@gmail.com a scris:

Buna ziua.
In weekend nu e nimeni acolo. Daca se intampla ceva noaptea, nu e nimeni sa deschida bariera. ......

Pai cum nu e nimeni? Sunt toti care au cartele si locuri de parcare

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Stimate domn Marinescu, pur si simplu este vorba de carat mobila, nu de ocupat locurile altor oameni, ati intelege daca ati vedea distanta de la bariera pana la blocul in cauza, pe langa acest aspect, cum ar trebui sa intre ambulanta daca la 12-1 noaptea i se face cuiva rau? sa astepte pana deschide cel care a cumparat parcare? sau pana deschide dezvoltatorul biroul la ora 10.00? e anormal sa nu aiba acces ambulanta si pompierii. La bariera nu este niciun om care sa asigure acces, nu este paza, absolut nimic. Avem voie sa murim doar in timpul programului, ca asa este gandirea unor oameni ca dvs.
Sunt mai multi proprietari nemultumiti, o sa incerc sa contactez un avocat si sa ne reprezinte pe toti, poate impreuna putem schimba ceva. Stiu ca este un mod de constrangere pt a cumpara loc de parcare. Nu am stiut acest aspect atunci cand am achizitionat, deoarece ni s-a promis acces tuturor indiferent daca avem sau nu loc de parcare. Va multumesc pt raspuns!
acces auto dar nu pt a parca pe locurile lor, ci pur si simplu pt a lasa mobilierul, bagaje etc
Raspunsul lor a fost ca doar cei cu loc de parcare au acces, iar cei fara loc au si ei acces dar numai cand sunt acestia la birou, ceea ce nu e corect. Va multumesc pt raspuns!
Buna ziua.
Dezvoltatorul ingradeste accesul proprietarilor in complex, au cartele doar cei cu loc de parcare. Ceilalti pot intra doar in timpul programului lor: 10-18 L-V. In weekend nu e nimeni acolo. Daca se intampla ceva noaptea, nu e nimeni sa deschida bariera. Cum pot rezolva problema in mod legal? Vreau sa apelez la instanta. Va multumesc!