avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Activitate Mari Ene

Activitate Mari Ene

Răspuns la discuția taxa inscriere in tablou
2007_rozi a scris:
eu intru avocat definitiv, am vechime in domeniu. Deci, trebuie sa ma apuc sa-mi caut birou......:P

bravo mai. cat despre birou...si stagiarii au sediul secundar la mama acasa :P :))
Răspuns la discuția Admitere Barou 2008
DIANA AVA a scris:

Spuneti-ne si noua cum a decurs intalnirea de azi de la UNBR ?

ihi, acu nu vreau sa te superi pe mine Diana. Tu "strigi " in gura mare si vrei totul de-a gata. Adica sa se duca altii pentru tine sa-ti rezolve problemele...si daca se poate, sa-ti faca si un memoriu in numele tau :whistle: si sa ti-l si depuna.

DIANA AVA a scris:

PS 1. NU AVEM CURAJUL DE A NE SUSTINE PROPRIILE.....DREPTURI......LIBERTATI.....
SOLIDARITATEA ? ...(NOTIUNE....ABSTRACTA...CONFUZA...)
CUM NE-AM IMAGINAT CA AM PUTEA FI....AVOCATI....?
ASA?....( NU NE PUTEM SUSTINE PROPRIILE ....DREPTURI, LIBERTATI....MA GANDEAM LA COFRATERNITATEA...IN MOD ABSTRACT....PREVAZUTA DE STATUT -.....SI ALTELE) ?
PS 2 . STIU CA NU ESTE PERMIS SA SCRIEM CU CARACTERE MARI....CER SCUZE....DAR....VA ROG NU AS DORI SA EXPLIC PT CE SCRIU IN ACEST MOD.

SARBATORI FERICITE !
nu trebuie decizie. gasesti indrumator, semnati contractul, dupa care il inregistrati la barou. abia apoi astepti sa-ti vina decizia, dupa care depui juramantul.
eu am intrebat la barou acum 15 minute.
succes :)

aaaaaaaaaaaaa, inca ceva, daca lucrezi, trebuie sa-i aduci dovada ca nu esti in caz de incompatibilitate...adica sa le duci in copie demisia.
nu trebuie decizie. gasesti indrumator, semnati contractul, dupa care il inregistrati la barou. abia apoi astepti sa-ti vina decizia, dupa care depui juramantul.
eu am intrebat la barou acum 15 minute.
succes :)

aaaaaaaaaaaaa, inca ceva, daca lucrezi, trebuie sa-i aduci dovada ca nu esti in caz de incompatibilitate...adica sa le duci in copie demisia.
Răspuns la discuția taxa inscriere in tablou
rozi, esti sigura ca intai trebuie sa ne vina decizia ? ai intrebat la barou ? te intreb ca nu stiu. eu am intrebat pe secretarul baroului si mi-a spus doar ca tb sa aduc contractul de colaborare in 3 exemplare.
oricum o fi, maine am sa sun la barou sa cer mai multe informatii :)
Răspuns la discuția Admitere Barou 2008
DIANA AVA a scris:
..........IN CURAND ( SAU CHIAR ACUM ) VOM FI DI CE IN CE MAI PUTINI...
PROBABIL CHIAR ACUM SEMNAM ACTUL DE DESFIINTARE AL ACESTUI TOPIC...
UNDE PANA AZI ERAM APROAPE 150 DE PARTICIPANTI ON LINE TOT TIMPUL ZILEI, ACUM ABIA DACA MAI SUNTEM 40 IN CELE MAI BUNE MOMENTE ALE ACESTUI TOPIC....
SUNTEM PE SFARSITE....

cu riscul de a-mi sarii unii forumisti pe cap...in special dintre cei care au picat acest examen, eu vad postarea Dianei ca pe un strigat de disperare. Diana, sustinerea drepturilor si libertatilor si tot ce-ai mai scris mai sus, nu se face scriind pe un forum. Fa un memoriu cu toate nemultumirile tale si trimite-l, unde trebuie trimis.

forumul nu este pe sfarsite. lumea se odihneste, se bucura de reusita sau s-au resemnat.
COMPETITIA S-A INCHEIAT....CORTINA A CAZUT......( SI STITI DE CE ?....)

intradevar, competitia pe anul asta s-a terminat. la anu va fi iar un examen, iar cei care nu vor renunta, vor iesi invingatori.

SARBATORI FERICITE !
Răspuns la discuția Avocat stagiar 2008
sa presupunem ca mi-am gasit indrumator. acesta imi semneaza contractul de colaborare si merge cu mine la barou sa-l depunem. In momentul in care imi inregistreaza contractul, trebuie sa si platesc taxa aia de inscriere in tabloul avocatilor ?
am inteles ca trebuie sa fac un dosar cu contractul de colaborare........... si cu mai ce ? :hm: ce trebuie sa mai contina dosarul ?
Răspuns la discuția Avocat stagiar 2008
hmmmmmm, in Ploiesti o fi mai ieftin ? :))
Răspuns la discuția Avocat stagiar 2008
multumesc. :kissing:
Răspuns la discuția Avocat stagiar 2008
camylex a scris:

Va inarmati cu rabdare si in 2 ani

nu intrun an ?
care este procedura ? intai trebuie sa-mi gasesc indrumator si apoi sa ma inscriu in tabloul avocatilor ? sunt cam aerian :D