avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 949 soluții astăzi
Forum Activitate patra

Activitate patra

Discuție Salariu minim.
Buna ziua, am terminat facultatea si m-am angajat pe un post de pedagog.Mi s-a spus ca acest post nu necesita studii superioare, astfel ca ma incadreaza ca absolvent de liceu. Va rog sa-mi spuneti care este salariul minim pe care il pot primi , fiind incadrata astfel si care implicit se va trece pe CIM.
Multumesc anticipat.
Buna ziua,
Am 23 de ani, lucrez din luna iulie la o fundatie in Timisoara si sunt inscrisa intr-un partid politic. Dupa alegerile din data de 30 noiembrie directorul fundatiei si alte persoane din conducere ma terorizeaza in permanenta: la sedinte face aluzii evidente, ba chiar au venit copiii sa ma intrebe ce se intampla, ca au aflat ca vreau sa plec. Intre timp au venit in proba diferite persoane, cu toate ca nu sunt locuri libere, mi-au taiat din orele lucrate, deci implicit din salar. Cand am intrebat ce se intampla mi-a spus: " pe partea dreapta sunt resursele umane, daca nu iti convine sti ce ai de facut". Iubesc serviciul meu si nu stiu ce sa fac. Pana acum ma lauda mereu, mi-a dat in raspundere pavilionul considerat problema pentru ca ma ascultau copiii, iar acum sunt buimacita. Nu stiu ce sa fac. Cum as putea rezolva sa iau macar somaj? Sunt disperata si nu stiu ce sa fac. Va rog dati-mi un sfat.
Multumesc anticipat.