avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Activitate TOASCA79

Activitate TOASCA79

dati-mi va rog explicatii suplimentare. cum adica dreptul de creanta intre soti e suspendat? nu am cunostinte de drept.
imobil dobandit de A inainte de casatorie in rate pe 30 ani. urmeaza casatoria lui A cu B care nu figureaza ca si coplatitor in contractul de credit. in caz de divort cum demonstreaza B ca a contribuit la plata ratelor? in cazul in care are copie dupa actul de proprietate a lui A si scadentarul de plata, acestea ar trebui sa fie in copie legalizata pentru instanta??? daca are uin drept de creanta ce presupune acest drept??? multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Răspuns la discuția ipoteca si partaj
trebuie sa-mi fac rost de copii ale chitantelor sau in cazul unui divort, cer bancii rapoartele .....rog raspuns. multumesc
speta: sotul achizitioneaza apartament inainte de casatorie cu ipoteca pe 30 ani, impreuna cu parintii care sunt coplatitori. se casatoreste, ratele fiind platite de amandoi, intrucat veniturile sunt la comun. cum pot sa devin coplatitor, sau in cazul unui divort cum pot dovedi ca am contribuit la plata ratelor???
rog urgent un raspuns, intrucat simt ca timpul trecere in defavoarea mea.
speta: sotul achizitioneaza apartament inainte de casatorie cu ipoteca pe 30 ani, impreuna cu parintii care sunt coplatitori. se casatoreste, ratele fiind platite de amandoi, intrucat veniturile sunt la comun. cum pot sa devin coplatitor, sau in cazul unui divort cum pot dovedi ca am contribuit la plata ratelor???
rog urgent un raspuns, intrucat simt ca timpul trecere in defavoarea mea.
mai dorescc totusi lamuriri suplimentare, PLEASE!!!
speta"socrul meu are o RABLA , eu imi dorescsa achizitionez o masina noua un opel dar cu economisirea a 1000 EURO. se poate cumparara direct masina pe noul nume, respectiv proprietar prim sa fiu eu si nu socrul meu?
daca da vreau urgent un raspuns. in caz contrar, trebuie inmatriculata masina pe numele socrului, apoi intocmit act de vanzare - cumparare?
masina este achizitionata cu banii de pe nunta. ce se intampla in cazul unui divort daca prim proprietar va fi socrul meu? cum justific jumatate din valoarea automobilului?