avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Activitate birneam

Activitate birneam

daca firma la care am lucrat a dat faliment cat timp eu am fost in prenatal ,am dreptul la somaj .eu v-as intreba cat timp am dreptul la somaj?din cate am inteles dreptul la somaj l;-as avea dar pe ce perioada si ce acte imi sunt necesare pentru dosarul de somaj.va multumesc anticipat
buna ziua sint petronela din severin iar ieri va-m intrebat daca pot sa beneficiez se somaj dupa prenatal daca firma la care m-am intors la lucru a dar foliment si am inteles ca pot ,dar sint n-e dumerita cu actele ,ce acte imi trebuie ca sa depun pentru somaj sau trebuie sa o faca firma.firma unde am lucrat a fost patronata de un italian iar acesta a plecat dupa ce a inchis firma.ce este de facut si ce trebuie sa fac .va multumesc anticipat
Discuție drept la somaj
acum sint in concediu de prenatal pana la cei 2 ani ai fetitei ,urmand sa ma intorc la lucru la firma la care am lucrat inainte de prenatal.problema este ca eu nu pot sa ma intorc la firma x pentru ca de curand am aflat ca a dat faliment .intrebarea este ce este de facut si daca eu pot sa beneficiezi de indemnizatia de somaj dupa prenatal ne mai avand unde merge dupa prenatal va multumesc
sunt petronela din severin am scris mai devreme despre prenatal si a-si dori sa stiu de ce acte am nevoie pentru prelungirea prenatalului dupa ce termin prenatalul de 2 ani,eu mai avand doua luni pana la expirarea celor 24 de luni acordate de guverni va multumesc
buna ziua ma numesc petronela si sunt din severin si a-si avea si eu o intrebare. sunt in prenatal de la sfarsitul luni ianuiarie 2007. am fost angajata la firma x si am nascut pe 8 decembrie 2006 ,dupa care am primit bani de la service pentru alea 45 de zile de lauzie asta ajungand pana pe data de 30 ianuarie 1 febroarie cand am intrat in prenataln,iar dupa cuponul de alocatie si indemnizatie a-si mai avea de primit cam doua luni .intrbarea mea este daca eu pot beneficia de noua lege de la 1 ianuarie 2009 si de ce acte a-si avea nevoie sa prelungesc prenatalul?mentionez ca prenatalul din octombrie l-am luat in noiembrie.va multumesc