avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1660 soluții astăzi
Forum Activitate d_bogdan

Activitate d_bogdan

Buna ziua,

As avea nevoie de putin ajutor : in decembrie 2008 am fost depistat cu alcoolemie la volan de 0.47 in aerul expirat , s-au recoltat probe de sange la IML , in cateva zile am fost sa platesc contravaloarea acestei recoltari dar cand am ajuns cu chitanta la politie mi s-a comunicat ca dosarul ' plecase' deja la Parchet .
Astazi am aflat ca dosarul a ajuns inapoi la Politie , am luat legatura cu inspectorul care se ocupa de dosar iar acesta mi-a comunicat sa astept citatia acasa sau sa revin intr-o saptamana la domnia sa cu un telefon
Ce as putea face sa urgentez putin lucrurile , cum as putea sa aflu alcoolemia rezultata in urma recoltarii , ce am de facut in continuare ?

Multumesc
Răspuns la discuția alcool la volan intrebare
Buna ziua,

Sunt unul dintre inconstientii care s-au urcat la volan dupa ce au consumat alcool, iar in urma alcool testului realizat de politia rutiera a reiesit o valoare de 0.47 in aerul pur expirat .Rezultatul analizelor pentru stabilirea alcoolemiei in sange il voi avea saptamana viitoare.Imi puteti spune va rog care sunt pasii de urmat dupa ce voi primi rezultatul analizelor si la ce as putea sa ma astept in continuare?

Va multumesc anticipat