avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Activitate my78_bogdan

Activitate my78_bogdan

Salut ,am intrat in randul celor fara permis ,ieri la universitate am trecut pe galben si eu si alta masina .Garcea mai in fata la 500 m m a tras pe dr ,desi era cu spatele cand am trecut de semaforX-(,mi a luat permisul.De 14 ani de soferie nu l am avut 1 data luat si sunt profesionist,ramasesem socat incat am semnat procesul si nu am avut obiectii.Vreau sa fac contestatie si sa merg in instanta ,care sunt pasii.?
Răspuns la discuția Pacalit de angajator
codul este 01
Răspuns la discuția Pacalit de angajator
Mai mentionez ca in luna dec ne a facut card pe care ne virau salariul .Acum mi a dat dar in mana si nu totii care trebuiau sa mi dea
Răspuns la discuția Pacalit de angajator
Contabilul firmei este mana in mana cu ei
Buna ziua am si eu o problema .Pe data de 11 nov m am angajat la o firma in data de 1 febr mi am luat medical 7 zile din cauza conditiilor de munca .Acesta se termina pe 12 feb 09 .Din aceasta data mi am bagat preaviz care s-a incheiat pe 26 feb 09 .Problema este ca nu mi au platit medicalul ptr. ca aveam doar 4 luni la ei si mi au zis ca nu am 12 luni lucrate inainte si ase nu am cele 12 luni lucrate si inafara de asta nu mi au dat banii pe zilele de concediu in alea 4 luni ,nici medical platit.Ce trebuie sa faca sau daca se mai pot recupera banii pe medical si banii pe concediul de odihna (vreo 5 zile )Astep urgent un raspuns
=D>Ptr toti cei care sunte ti sunati de cei de la EOS ,daca au trecut 3 ani de la ultima plata nu au ce sa va mai faca sau prescris asa ca nu i mai bagati in seama .Daca va ameninta cu instanta , sa o faca e doar ca sa va sperie nu mai au ce sa recupereze si de aceea o spun .Va spun din sursa sigura .