avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate andreea elena

Activitate andreea elena

Răspuns la discuția asigurare medicala
va multumesc foarte mult!
tatal meu a avut nevoie de o operatie intr_un spital de stat si nu este asigurat medical,are un venit de 150 lei,pot sa ii ofer in vreun fel asigurarea mea,eu fiind angajat de mai multi ani? daca da cum sa procedez,pt ca medicul care l-a opera a spus ca nu se poate ca trebuie sa platesc pe zi de spitalizare 500 de lei?!va multumesc:(
va multumesc!
multumesc din suflet.este raspunsul pe care il gandeam dar asteptam o parere avizata.=D>
mi-am depus un cv acum cateva luni la o firma si am fost sunata pt interviuri.am fost aceptata si mi s-a spus sa-mi dau demisis de la actualul loc de munca.cand am mers sa duc actele,a doua zi o alta persoana mi-a spus sa mai astept cu demisia,ca nu au totul pregatit,firma fiind la inceput si ca ma va suna cu 15 zile inainte sa incep ca sa-mi bag preavizul.am astaptat o luna apoi am sunat eu si am inrabat ce se intampla,daca mai e valabil ce am discutat mi-a raspuns o secretara si a spus ca vorbeste cu managerul si ma suna.nu m-a sunat in 2 sapt. am sunat din nou am inrebat acelasi lucru si le-am spus ca mi-am dat demisia si nu mai pot astepta,sa-mi spuna ce e de facut pt ca nu vreau sa raman fara serviciu.m-a sunat in sfarsit a doua zi persoana cu cara am discutat la interviu si mi-a spus ca da,ramane valabil.nu mi-au dovedit ca sunt seriosi.mi-e frica ca daca imi dau demisia ma vor amana cu semnarea contractului,pt ca au patit si alte colege asa dar ele doreau doar part time,eu full time.cum pot fi sgura ca vor fi cat de cat seriosi si nu voi fi pacalita?multumesc
doresc sa-mi dau demisia.nu stiu exact cum e cu concediul.am avut concediu de odihna toata luna august.daca incep din ianuarie,februarie in alta parte cate zile voi avea dreptul la concediu?:">