avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Activitate george_m1984

Activitate george_m1984

Răspuns la discuția Vreau sa devin primar
Multumesc.
Răspuns la discuția Vreau sa devin primar
Din ce lege face parte acest articol? Imi puteti spune daca mai sunt alte legi care fac referire la candidatii independenti pentru primarie?
Nu am reusit sa depun cererea, pe motiv ca nu am codul caen schimbat. Motivele le-am primit verbal.
Maine o sa iau de la registrul comertului actele noi si voi depune cererea dar sunt sigur de raspunsul pe care-l voi primi de la primar.
Mersi Rozi.
In primul rand multumesc pt raspunsul rapid.
Lucrurile stau cam asa:
Cu partia de ski sau cu cei care o administreaza nu cred ca am vreo tangenta pt ca nu inchiriaza atv-uri, practic nu-i deranjez cu nimic, banuiesc ca terenul pe care este construita partia e concesionat de primarie firmei care se ocupa de partie.
La baza partiei e o parcare concesionata consilierului mentionat mai sus, in parcarea respectiva inchiriaza atv-uri, ecipamente de ski si alte tampenii. Se poate sa aiba contract de exclusivitate (si daca nu are o sa-l incheie cat de curand,) dar pana unde se intinde contractul respectiv, locul in care eu am amplasat ATV-urile este inaintea parcarii respective (practic pe marginea drumului).
Astazi am fost la primarie sa depun cererea pt autorizatie si am vazut la registratura (din greseala) cererea si autorizatia consilierului de care vorbeam, se pare ca pana acum nici el nu avea autorizatie (doar este consilier) nici nu avea nevoie dar probabil ca se asteapta la controale si alte bucurii din partea mea, la fel cum si el m-a reclamat la politie ca inchiriez fara autorizatie.
Multumesc inca odata pt primul raspuns.
Incerc sa obtin o autorizatie de la primarie pt inchirierea de ATV-uri langa o partie de ski. Ce pot face daca nu vrea sa o aprobe din motive tipic romanesti. In acceasi zona in care vreau eu sa inchiriez ATV-uri mai inchiriaza o persoana care are functia de consilier la primaria respectiva. Sediul firmei mele este in comuna vecina.
Nu stiu daca am ales bine forumul dar nu stiam unde sa intreb in alta parte.
V-as fi foarte recunoscator daca ma puteti ajuta.
Multumesc.