avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate panseluta29

Activitate panseluta29

buna ziua! fostul meu sot a intrat prin efractie pe propietatea parintilor mei ( a sarit peste gard in curte noaptea dupa ora 22), unde locuiesc si eu, fiind sub influenta bauturilor alcoolice. La insistentele parintilor nu a vrut sa plece si a fost chemata politia de 2 ori . parintilor mei li s-au luat declaratie la politie si li s-a spus ca se va face dosar penal pentru fostul sot. m-ar interesa sa stiu ce pedeapsa il asteapta, avand in considerare ca nu furat nimic, nici nu a vatamat corporal pe nimeni. va multumesc anticipat!
Discuție tot divort :(
salut! sunt casatorita de 5 ani si avem un copil , am cerut divort exclusiv din vina sotului, procesul va fi in 7 ian. Am chemat 3 martori, dar unul dintre ei nu mai vrea sa se prezinte (chirias) pe motiv ca nu a primit citatie si nu poate lipsi de la locul de munca nemotivat. probele depuse si ceilalti martori sunt suficienti pentru pronuntarea divortului, cred eu. vreau sa intreb : se va amana procesul? va fi obligat si chiriasul sa depuna marturie sau va fi amendat? ma intereseaza ce se va intampla daca nu se prezinta. va multumesc!