Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tot divort :(
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tot divort :(

salut! sunt casatorita de 5 ani si avem un copil , am cerut divort exclusiv din vina sotului, procesul va fi in 7 ian. Am chemat 3 martori, dar unul dintre ei nu mai vrea sa se prezinte (chirias) pe motiv ca nu a primit citatie si nu poate lipsi de la locul de munca nemotivat. probele depuse si ceilalti martori sunt suficienti pentru pronuntarea divortului, cred eu. vreau sa intreb : se va amana procesul? va fi obligat si chiriasul sa depuna marturie sau va fi amendat? ma intereseaza ce se va intampla daca nu se prezinta. va multumesc!
nu se va amana procesul,probabil va fi citat la urmatoarea infatisare!..daca refuza sa se prezinte ,instanta poate dispune sa fie adus pe baza unui mandat de aducere!