avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 472 soluții astăzi
Forum Activitate gabriellenghel

Activitate gabriellenghel

buna. am cumparat in 2006 un apartament de 65 mp impreuna cu 61 mp teren cota indiviza dintr-un total de curte de 184. mentionez ca acei 61 mp reprezinta 1/3 din 184. suprafata totala a imobilului este de 278mp. pot sa fac scoatere din indiviziune? si care sunt pasii, in conditiile in care, se pare ca pe suprafata de curte de 184 mp sunt doar 3 proprietari, iar in cladire sunt 5 proprietari. eu am mentionati in actul de vanzare-cumparare suprafata de teren si e trecuta si in cartea funciara.
Discuție OG 92/2003
buna ziua. am o intrebare mai complicata pentru inspectorii fiscali. cum se aplica art. 160 din OG 92/2003 pentru valorificarea bunurilor sechestrate?care sunt procedurile si ce trebuie sa faca debitorul, in cazul meu o societate comerciala cu capital 100% de stat?
buna. am o problema la mine la unitate. am descoperit de curand ca am in unitate o remorca de tractor veche, care nu mai are acte si nici nu mai este inregistrata in inventar. contabilitatea mi-a spus ca nu o pot vinde la fier vechi, dar nu mi-au dat si cadrul legal. in aceste conditii, cum pot sa o valorific la fier vechi, in conditiile in care ea nu mai exista in acte?
Discuție pensionare
buna . as dori un sfat. am doi angajati care au depasit varsta de pensionare. unul trebuia sa se pensioneze in 2004, iar celalalt in 2006. care este procedura legala de a-i trimite la pensie? cum procedez, concret. merci