avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 882 soluții astăzi
Forum Activitate ivanovionica

Activitate ivanovionica

Răspuns la discuția evaluare psihiatrica
Multumesc
Răspuns la discuția evaluare psihiatrica
cer iertare ...banuiesc ca am dat cu bata in balta [eu fiind din delta] .../// oricum tot nu stiu pe la ce usi sa bat platesc consultatii degeaba nu pot [zic ei] sa-mi dea aviz apt conditionat macar pt a intra in somaj si implicit in sistemul de asigurari cu respect conditionat ,,, urari de mai bine.
Răspuns la discuția evaluare psihiatrica
multumesc ca sante-ti prezenti ,,totus acest raspuns este ca si cautarea unui o.z.n. de 2 luni sant mingea intre medici ,,,bat la usi inchise. vreau [dau haina de pe mine] sa mi se faca dreptate ,iar dv va -s multumi daca puteti sa-mi dati si ale soluti ,,,,, cea cu casb nu e viabila am fost si la ei Nu mai sant legi pt amarati fara bani [pt cadouri ]????? Dv D -lor avocati care stiti legile actjale ...?????
Răspuns la discuția evaluare psihiatrica
va rog , sant la capatul puterilor , dati-mi un sfat ...o solutie....indrumare
Răspuns la discuția evaluare psihiatrica
ivanovionica a scris:

Am fost in preaviz 4 luni ,timp in care am fost internata la psihiatrie[nu numai] diagnostic depresie majora... Mi-sa desfacut contractul de munca cu art 65 Problema e ca medicul de fam nu-mi da adev apt munca [pt acest diagnostic] pt a depune dosarul pt somaj. Ce pot face? trebuie sa intru in sistemul de sanatate. Intrebare ; e datoria companiei sa-mi plateasca aceasta evaluare pshiatrica?Sa depun contestatie? Multumesc anticipat Aceasta situatie nu are precedent?Am fost la comisia de expertiza ;;mi-au spus ca nu e treaba lor ,doar daca as fi fost pensionat, apoi med psihiatru nu are cum sa sa scrie apt munca [ar nega existenta bolii] . Rog mult , ce pot face ?Chiar trebuie sa mor de foame si boli dupa 35 de ani de munca ?
Răspuns la discuția evaluare psihiatrica
mentionez ca lucrez [lucram] in dep F&B bucatar ,in nici un caz cadru didactic sau medical
Răspuns la discuția evaluare psihiatrica
mi s-a recomandat continuarea tratamentului prin cabinetul de psihiatrie din ambulator
Am fost in preaviz 4 luni ,timp in care am fost internata la psihiatrie[nu numai] diagnostic depresie majora... Mi-sa desfacut contractul de munca cu art 65 Problema e ca medicul de fam nu-mi da adev apt munca [pt acest diagnostic] pt a depune dosarul pt somaj. Ce pot face? trebuie sa intru in sistemul de sanatate. Intrebare ; e datoria companiei sa-mi plateasca aceasta evaluare pshiatrica?Sa depun contestatie? Multumesc anticipat
Răspuns la discuția concediu medical in preaviz
ivanovionica a scris:

Buna ziua , Ce se poate intampla daca in timp ce se deruleaza preavizul se aduce cm un nr de zile consecutive apoi alt cm dar nu lipit de restul ;lipsesc sambata si duminica. Rog mult am nevoie de un raspuns ...Multumiri anticipate
Vreau sa intreb cum pot influenta cele 2 zile intre concedii medicale daca sant sambata si duminica ??
Buna ziua , Ce se poate intampla daca in timp ce se deruleaza preavizul se aduce cm un nr de zile consecutive apoi alt cm dar nu lipit de restul ;lipsesc sambata si duminica. Rog mult am nevoie de un raspuns ...Multumiri anticipate