Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... evaluare psihiatrica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

evaluare psihiatrica

Am fost in preaviz 4 luni ,timp in care am fost internata la psihiatrie[nu numai] diagnostic depresie majora... Mi-sa desfacut contractul de munca cu art 65 Problema e ca medicul de fam nu-mi da adev apt munca [pt acest diagnostic] pt a depune dosarul pt somaj. Ce pot face? trebuie sa intru in sistemul de sanatate. Intrebare ; e datoria companiei sa-mi plateasca aceasta evaluare pshiatrica?Sa depun contestatie? Multumesc anticipat
Medicul curant ce v-a recomandat dupa externarea din spital?
mi s-a recomandat continuarea tratamentului prin cabinetul de psihiatrie din ambulator
Interventie moderator:
:rtfm:
ivanovionica:

Nu mai deschideti alte topicuri, in alte forumuri, pentru acelasi subiect. Intrati pe acest topic si continuati cu mesajele pe acelasi subiect.

ivanovionica a scris:
am omis sa mentionez ; lucrez in turism depart f&b [ bucatar ]
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
mentionez ca lucrez [lucram] in dep F&B bucatar ,in nici un caz cadru didactic sau medical
ivanovionica a scris:

Am fost in preaviz 4 luni ,timp in care am fost internata la psihiatrie[nu numai] diagnostic depresie majora... Mi-sa desfacut contractul de munca cu art 65 Problema e ca medicul de fam nu-mi da adev apt munca [pt acest diagnostic] pt a depune dosarul pt somaj. Ce pot face? trebuie sa intru in sistemul de sanatate. Intrebare ; e datoria companiei sa-mi plateasca aceasta evaluare pshiatrica?Sa depun contestatie? Multumesc anticipat Aceasta situatie nu are precedent?Am fost la comisia de expertiza ;;mi-au spus ca nu e treaba lor ,doar daca as fi fost pensionat, apoi med psihiatru nu are cum sa sa scrie apt munca [ar nega existenta bolii] . Rog mult , ce pot face ?Chiar trebuie sa mor de foame si boli dupa 35 de ani de munca ?
ivanovionica, utilizator