avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Activitate danieladdi

Activitate danieladdi

Multumesc mult pentru raspuns.
Imi pun problema cum ii "conving" sa faca reparatiile?!, problema acoperisului este veche de 3-4 ani , dar nimic....
Bun ,legea spune ca toti proprietarii sa plateasca , dar nimeni nu ma baga in seama cand ridic problema reconditionarii acoperisului in sedintele cu Asociatia.....
Nu stiu la ce metode sa recurg :training:
Buna ziua,am multe nelamuriri cu Asociatia de locatari ..
locuiesc la etajul 4 - ultimul etaj , acoperisul nu este reconditionat , fiecare a facut "imbunatatiri" dupa cum i-a taiat capul .Asociatia impune ca la plata intretinerii sa fie platit si fondul pentru reparatii X-( ..........Iar pe casa scarii la etajul patru este un mare crater cand ploua curge apa pe acolo pana la etj 2.... , in fiecare zi ma intreb cand o sa cada definitiv .......
Reparatii la subsol se fac fara nici o problema costul fiind suportat de tot blocul in afara fondului de reparatii .Cand am ridicat problema acoperisului ce sta sa ne cada in cap mi-sa spus ca fiecare face reparatiile pe banii lui....iar cei de la parter si celelalte etj care nu sunt afectate nu contribuie ! X-( X-(
Nu stiu cum sa rezolv situatia , cu cine sa vorbesc ..situatia fiind foarte grava :((
Astept cu nerabdare un raspuns.
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu detalii despre acest subiect , ce implica acest concediu fara plata , perioada aceasta va fi pe cartea mea de munca?! sunt tare nelamurita , asadar cat mai multe detalii imi vor fi de folos.:)multumesc anticipat