avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 744 soluții astăzi
Forum Activitate adipaul

Activitate adipaul

multumesc pentru lamuriri!!
singura mea greseala este ca era frig si ma plimbam cu tranvaiul urmand sa ma intalnesc cu cineva in zona....
la coborire din tranvai am fost oprit de 3 politisti in civil si dus la sectie si luat la intrebari ca ce caut cu tramvaiul parinduli-se lur ca as fi hot de buzunare... la coborare am fost perchezitionat negasind nimic....
ajuns la sectie mi-au spus ca trebuie sa ma amprenteze si sa ma fotografieze...
aici apare marea mea dilema care este scopul de a ma amprenta si fotografia?
trebuie sa imi fac griji pe viitor...?
imi afecteaza cazierul sau altceva?
care certificat medico-legal daca partea vatamata parca a intrat in pamint si nu mai da nici politia de el fiindui trimisa si citatie.....

practic de unde sa apara acest certificat ca nu are internare , doar afost transportat de catre ambulanta la spital examinat si trimis acasa.........
am vorbit cu agentul de politie care se ocupa de dosar si mia spus ca in cel mult 10 zile trebuie sa incheie dosarul sa ia nu stiu ce acte de la spital.... (spitalul unde au fost tranportate victimele de catre salvare)

victima nu parea a avea nimic poate "ceva lipsa in buget"

acum stau si ma intreb de ce nu a adus certificatul iml?

marea mea dilema este ce se intampla cu dosarul in cazul in care nu sa adus la dosar certificatul iml si nu se mai da nici de parea vatamata care se constituie parte civila, precum si cu permisul de conducere care mi-a fost retinut cu drept de prelungire a dovezii de circulatie.....?????
cum ar putea ajunge certificatul iml la dosar daca el probabil nici nu a depus actele......
poi nu se mai da de cea dea doua victima si nu a adus nici certificat iml fiind citata de catre agentul care se ocupa de dosar
in data de 10 nov 2010 am fost implicat in accident rutier cu 2 victime una dintre ele retragandu-si plangerea ulterior iar mie fiindu-mi retinut permisul cu drept de prelungire a dovezii de conducere.

cea de-a doua sa constituit parte civila acuzind dureri de cap urmand ca in decurs de 60 de zile sa aduca la dosar certificatul IML, dar nici in ziua de azi nu a mai ajuns nici cu certificat nici fara, chiar daca agentul care se ocupa de dosar i-a trimis citatii pentru a se prezenta la politie.

va rog sa ma lamuriti si pe mine ce se poate intampla cu dosarul in aceasta situatie!!! si care sunt sansele pentru NUP

multumesc anticipat


PAUL ADRIAN