avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1895 soluții astăzi
Forum Activitate pangalia

Activitate pangalia

am avocat, dar fiind weekend nu am vrut sa o deranjez. avocata a scris intampinarea, pt ca eu sa o traduc in limba lui (e cetatean rus) si astfel sa am garantia ca iese ce trebuie. dar nu reusesc sa il conving sa se deplaseze la un notar cu aceasta intampinare (va asigur ca singur nu ar fi stiut ce sa scrie, de aceea i-am trimis-o eu). nu stiu cum sa il conving si ma streseaza foarte tare faptul ca nu imi trimite aceasta hartie, de aceea nu am mai asteptat pana luni, sa vorbesc cu avocata mea. va multumesc pt raspuns.
Buna ziua,
sunt casatorita de aproape 2 ani cu un cetatean strain, avem si un copil minor. am depus cerere de divort (din culpa comuna) si i-am trimis sotului intampinarea pe care trebuie sa o semneze la notar. sotul meu tot taraganeaza lucrurile, din diverse motive. vreau sa stiu ce se intampla daca nu imi trimite aceasta intampinare? se lungeste durata procesului? va multumesc.
Buna ziua,
sunt casatorita de un an jumate, avem un copil minor, nu ne mai intelegem in niciun fel si am inceput sa punem problema divortului. sotul meu este cetatean strain, este artist si lucreaza sporadic, cand prinde cate un contract la diverse teatre din strainatate. intrebare: pentru calcularea pensiei de intretinere a minorului, cum dovedesc veniturile realizate de sotul meu? eu nu am niciun contract in baza caruia lucreaza el. cum se procedeaza? va multumesc.