avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Activitate knutz0r

Activitate knutz0r

buna ziua, am si eu o problema la care caut rezolvare
mama mea s-a recasatorit dupa un divort si acum vrea sa divorteze; acel domn locuieste acum cu noi in casa si are domiciliul in apartamentul mamei.
mama nu vrea sa-l mai primeasca in casa deoarece bea si face scandal, ne ameninta etc.

cum ar putea mama sa-l dea afara legal din casa daca el are domiciliul aici dar apartamentul e al mamei?

daca mai doriti detalii, revin cu ele
Prietenului meu i-au luat canurile(sprayurile) ... nu pot fi folosite ca dovezi ? Apropo suntem minori ... :">
Eram undeva intr-un loc foarte retras cu un prieten de al meu pe la 2 noaptea ...el avea 4 canuri(sprayuri) in ghiozdan io aveam stencilu shi o sticla cu apa ... planuiam sa facem niste graffuri ... cand sa dam (graff) ... o trecut o mashina de politie ... se dau jos shi ne intreaba ce facem p'aci ... zicem k ne plimbam ... ajea ... ne zice sa ne desfacem ghiozdanele , prietenul meu scoate canurile ... io aveam apa shi stenciul in ghizdan , am scos apa shi stencilu nu l-a vazut ... io aveam canu(sprayu) in geaca k e mic shi o zis k "noi stim ce facem?" etc etc ne-a luat datele shi o zis sa merem aks ... mie nu mi-a gasit canu dar ... ne-a luat datele desi nu am dat nimic ... deci io efectiv nu am facut nimic sau ... nu stiu ... s-ar putea sa primim amdenda ? sa ne trimita acasa sau ceva ?

Astept pareri/raspunsuri #-o