avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Activitate serbanclaudia

Activitate serbanclaudia

lucrez la o institutie publica finantata integral din venituri proprii si am de recuperat salarii(15luni).cum pot sa ii recuperez? trebuie sa asteptam intrarea in insolventa .Sunt datorii mari si catre buget si furnizori.daca este institutie publica cine cere insolventa?
am facut reevaluarea in 2008.in 2011cf carui odin mfp se face reevaluarea?ce se face in cazul in care o cladire s a degradat in cei 3 ani(2008-2011) o mai reevaluez?
elis a scris:

serbanclaudia a scris:

mai este valabila ordonanta 10/2008 cu grila de salarii ?un economist I care este angajat intr-o statiune de cercetare dezvoltare cu ce salriu minim este incadrat si care este anexa din ord.10/2008 sau care este legea in vigoare


Vedeti ANEXA Nr. IV/1a de la OG nr.10/2008.
www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

in anexa IV/1a nu se face referire decat la cercetatori nu si la economisti sau muncitori cred ca este alta anexa


mai este valabila ordonanta 10/2008 cu grila de salarii ?un economist I care este angajat intr-o statiune de cercetare dezvoltare cu ce salriu minim este incadrat si care este anexa din ord.10/2008 sau care este legea in vigoare
Salariul minim pe economie incepand cu 01 ianuarie 2009 a fost stabilit la 600 lei prin HG nr.1051/2008. Mai este valabila marirea de salariu sau nu . Daca HG 1051/2008 este abrogat spuneti-mi prin care act normativ este abrogat.
Am lucrat la o unitate de stat la serviciul contabilitate cu studii medii iar apoi am absolvit o facultate ASE . La data de 01 decembrie 2008 am fost incadrata ca economist debutant. Este corect, daca eu am lucrat ca contabil 15 ani sa fiu incadrata ca debutant dupa absolvirea facultatii?