Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu minim in agricltura pt studii superioare pt.un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu minim in agricltura pt studii superioare pt.un economist

mai este valabila ordonanta 10/2008 cu grila de salarii ?un economist I care este angajat intr-o statiune de cercetare dezvoltare cu ce salriu minim este incadrat si care este anexa din ord.10/2008 sau care este legea in vigoare
Trebuie sa va uitati pe statul de plata si sa vedeti salariul.
S-ar putea sa va fi micsorat si timpul de lucru doar ca sa nu va plateasca salariul.
Acest lucru il puteti verifica si la I.T.M.
A crescut si salariul minim ,dar mai bine vedeti daca a facut vreun act aditional de micsorare a programului.

serbanclaudia a scris:

mai este valabila ordonanta 10/2008 cu grila de salarii ?un economist I care este angajat intr-o statiune de cercetare dezvoltare cu ce salriu minim este incadrat si care este anexa din ord.10/2008 sau care este legea in vigoare

Vedeti ANEXA Nr. IV/1a de la OG nr.10/2008.
www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

elis a scris:

serbanclaudia a scris:

mai este valabila ordonanta 10/2008 cu grila de salarii ?un economist I care este angajat intr-o statiune de cercetare dezvoltare cu ce salriu minim este incadrat si care este anexa din ord.10/2008 sau care este legea in vigoare

Vedeti ANEXA Nr. IV/1a de la OG nr.10/2008.
www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

in anexa IV/1a nu se face referire decat la cercetatori nu si la economisti sau muncitori cred ca este alta anexa

Da, intr-adevar, este prevazut la ANEXA Nr. V/1a ... scuze pentru inducerea in eroare :bow: