avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Activitate Ani Bakos

Activitate Ani Bakos

Pentru obţinerea certificatului de clasificare eliberat de Ministerul Dezvoltării Regionale şi Turismului,vă recomand să descărcaţi de pe site-ul mdrt.ro şi să studiaţi OMDRT 1051/2011.Acesta conţine şi anexele nr.3,4 şi eventual 5 care vă interesează .Acestea împreună cu un certificat constatator eliberat de registrul comerţului se depune,cu confirmare de primire,prin poştă, la adresa MDRT pe care este publicată pe site.
Bună ziua,urmăresc cu mare interes discuţiile de pe Forum şi mulţumesc tuturor celor ne împărtăşesc din cunoştinţele şi experienţa lor.V-aş ruga,dacă are cineva un model de Regulament de ordine interioara actualizat pentru anul 2011 să -l trimită pe adresa mea de maill:bakosana@yahoo.com.Mulţumesc.
camicami a scris:

in declaratia 101/2009 am pierdere fiscala de recuperat de 9524 lei.
In trim.1 din 2010 am avut profit brut impozabil 42.735 lei din care am scazut pierderea 9524 lei ,iar diferenta de 33.211 lei am impozitat-o cu 16 % ,rezultand un impozit pe profit de plata de 5314 lei.
Pana aici toate bune.
Se considera ca mi-am recuperat pierderea din 2009 in trim 1 din 2010 ?
Cum calculez impozitul pe trim.2/2010? Calculand impozitul cumulat de la inceputul anului,mai tin cont de pierderea fiscala din 2009 ? Adica daca la trim .2 am profit brut impozabil I - VI de 27.969 lei mai scad pierderea din 2009 de 9524 lei si impozitez diferenta de 18445 lei?
Mentionez ca eu asa am calculat impozitul la 30.06.2010 considerand ca daca nu scad pierderea fiscala platesc impozit pe profit mai mult , ca si cum nu mi-am recuperat pierderea fiscala 2009.
Am tinut cont de pierderea fiscala 2009 si la calculul impozitului la 30.09.2010.
Am procedat bine ? pana cand mai tin cont la calculul impozitului pe profit de aceasta suma ? Cand se considera recuperata ?
Rog frumos ajutor.Va multumesc.