avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1147 soluții astăzi
Forum Activitate cretu ioana

Activitate cretu ioana

Răspuns la discuția santaj??
va multumesc pt raspuns .eu in acest moment sunt in concediu medical si contabila ma sunat spunandumi ca de ce am trimis mail la bucuresti chemanduma maine sa predau actele ramase la mine in ideea ca altcineva se va ocupa de ele pana ma voi intoarce din medical insa mie mi se pare ciudat deoarece nu e prima data cand sunt in concediu fie el medical sau de odihna si mie teama sa nu faca ceva cu actele respective sami faca rau astfel incat cei de la bucuresti .....intelegeti?
Discuție santaj??
AS DORII SA MA AJUTE CINEVA AM O PROBLEMA SI NU STIU CUM SA PUN PROBLEMA CU CEL CARE AM PROBLEMA.LUCREZ LA UN PUNCT DE LUCRU SEDIUL MARE FIIND LA BUCURESTI,AM AVUT NEVOIE DE NISTE INFORMATII SI AM TRMIS UN MAIL LA SEDIUL MARE.ACUM CEI DE ACOLO AU CONSIDERAT CA CEI DE AICI DE LA PUNCTUL DE LUCRU TREBUIAU SAMI ZICA ACESTE INFORMATII DE CARE AVEAM NEVOIE DREPT URMARE AU FOST CERTATI DE SEFII DE ACOLO URMAND CA APOI ACESTIA SA SE IA DE MINE LA RANDUL RAU SI CHIAR SA AJUNGA SA MA AMENINTE AS DORII SA STIU AMI POT FACE RAU CEI DE AICI ASTFEL INCAT CEI DE LA BUCURESTI SA IA MASURI IMPOTRIVA MEA??ORICUM DACA VOR INCERCA CEVA DE GENUL EU SUNT HOTARATA SA MA DUC LA BUCURESTI SA SPUN TOT SAU POATE E NEVOIE SA LE SPUN INAINTE SAMI FACA EI RAU DIN CATE STIU EU NU MA POT DA AFARA DECAT CEI DE LA BUCURESTI NU CEI DE AICI ACESTIA SUNT ADMINISTRATORI.NU STIU CE SA FAC CUM SA FAC INDRUMATIMA VA ROG
Am si eu o problema va rog sa ma ajutati.Sunt angajata la un punct de lucru unde sef sincera sa fiu nu stiu care este deoarce cand nu este administratorul punctului de lucru contabilas decide insa atunci cand avem nevoie de cate o informatie care in mare parte ar trebui sa leo adresam celor de la bucuresti deoarce acolo e sediul central acestia se supara sa inteleg ca au ceva de ascuns?De curand am trimis un mail la sediul central in care adresam niste intrebari cei de acolo au considerat ca cei de aici trebuiau sami dea rasdpuns la acele intrebari si sau luat de ei spunandule ca leau fost facute reclamatii din partea mea ceea ce nu e adevarat.Reclamatie inca nu am facut insa daca ar fi sa fac ar iesi urat eu nu am adresat niste intrebari atata tot, ca cei de acolo au considerat ca aceste informatii trebuiau sa mi se dea de cei de aici asta e alta treaba ulterior contabila amenintanduma ca de ce am intrebat acolo ,da am intrebat acolo ca pt ca de aici nu mi se zice nimic si daca mi se zicxe sunt niste minciuni.Acu aceasta contabila ma ameninta ceva de genul ma cam pune sami dau demisia eu acu fiind in medical,ce ma sfatuiti??AR fi bine sa iau legaura cu cei de la bucuresti nu si sa le zic cam ce au de gand cei de aici sami faca sau posibil sami faca ceva rau astfel incat sa ma dea cei de acolo afara?? Se poate?? ce sa fac?
Răspuns la discuția ce drepturi am?
VA MULTUMESC PENTRU AJUTORUL ACORDAT.
Răspuns la discuția ce drepturi am?
pAI TOCMAI ASTA NU STIU POT EI OARE SAMI FACA ACT ADITIONAL LA CONTRACT IN STIUATIA IN CARE EU SUNT ADIK EU SUNT IN LOCUL UNEI ANGAJATE CARE A NASCUT ACU CATEVA LUNI EU SUNT ANGAJATA PE POSTUL EI CU ASTA NU SUNT EU LAMURITA MA POT PASTRA EI DACA ,CONTRACTUL MEU DE MUNCA EXPIRA IN MOMENTUL IN CARE ANGAJATA VA REVENII DUPA CONCEDIU DE MATERNITATE??
Răspuns la discuția ce drepturi am?
Stiu ca nu este obligat nici nu am spus asta insa el angajatorul mia promis ca dupa expirarea contractului deoarece eu sunt in locul unei tipe care a nascut de curand insa cei care mau angajat au spus ca sunt foarte multumiti de mine si au zis ca ma vor pastra dar pe mine ma deranjeaza ca nu vor sa-mi elibereze acea adeverinta
Răspuns la discuția ce drepturi am?
va multumes insa repet sunt angajata pe o perioada determinata si eu am cerut daca se poate langa acea adeverinta o alta in care sa se specifice faptul ca voi ramane in continuare dupa expirarea contractuli deoarece asa a cerut banca ei au zis ca se poate si dintrodata nu se mai poate?Adik cei de aici de la sediu au zis ca ma ajuta si acu sa aud ca nu se mai poiate din cauza crizei financiare ce sa mai cred?nu mai inteleg dar daca o sa sun la sediul central sa vb cu cei de acolo nu credeti ca e mai bine??
Răspuns la discuția ce drepturi am?
ce va referiti cand spuneti sa formulez o cerere scrisa ?? catre cine sa fac acest lucru catre unitate?
Răspuns la discuția ce drepturi am?
Va multumesc pentru raspunsul primit insa daca ajung insituatia de a le face reclamatie la itm mie teama ca ma vor da afara si nusi vor pastra promisiunea de a ma tine in continuare in companie, dupa expirarea contractului.Insa un lucru ciudat se intampla deoarece altor colegi care au contract pe o perioada nedeterminata leau eliberat astfel de adeverinte.
Discuție ce drepturi am?
am si eu o intrebare va rog sa ma lamuriti sunt angajata pe o perioada determinata si am cerut firmei sa-mi elibereze o adeverinta pt banca langa ea atasanduse o alta adeverinta din care sa reiasa ca voi ramane in continuare la firma ,bineinteles ei spunandu-mi ca se poate si ca voi ramane desigur ,in continuare la ei ,dupa expirarea contractului de munca insa nici pana azi nu miau dat adeverinta invocand faptul ca datorita crizei financiare aceasta nu se mai poate elibera .EU nu pot lua legatura direct cu patronul deoarece unde lucrez eu este punct de lucru si tot ce am de lamurit nu prea am cu cine aici fiind doar administratorul si contabila care sincera sa fiu numi dau prea multe detalii la intrebarile mele.
As dori sa ma ajutati daca se poate ce pot face sau daca e legal ce fac ei Chiar nu am dreptul la o adeverinta??mai ales ca banca accepta in conditiile in care sunt angajata pe o perioada nedeterminata nu inteleg carei problema angajatorului.:sorry::stunned: