avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Activitate mira1

Activitate mira1

Răspuns la discuția cor 2009
asa stiam si eu ca pentru functia de manager sunt necesare studiile superioare si m-a surprins ce am citit in COR 2009
Discuție cor 2009
Am citit in COR 2009 ca pentru functia de manager nu a mai fost definit nivelul de instruire deci nu mai sunt necesare studiile superioare ; este adevarat ?
Răspuns la discuția cum se poate beneficia de somaj
Multumesc de raspuns;
Vroiam sa mai intreb cat timp se ia somaj pentru minim 12 luni lucrate?cum se calculeaza somajul??

nu stie nimeni??????????:(:-/
Răspuns la discuția cum se poate beneficia de somaj
pentru cineva care a lucrat 10 ani la angajatori diferiti cum rezolva cu adeverinta pentru somaj?trebuie sa mearga la toti angajatorii sau se poate obtine altfel??
Răspuns la discuția cum se poate beneficia de somaj
stie cineva cum se dovedesc cele 12 luni lucrate pentru a putea beneficia de somaj??:(

puteti sa imi spune-ti va rog si ce acte sunt necesare pentru depunerea dosarului de somaj
Răspuns la discuția cum se poate beneficia de somaj
deci dupa concediere patronii trebuie sa iti dea doar decizia de incetare a contractului individual de munca??si dovada ca ai lucrat 12 luni in ultimele 24 de luni de unde se ia?
Am o mare problema.Daca se poate sa ma ajute si pe mine cineva. Lucrez la o firma cu 10 angajati iar de curand 3 colegi au fost dati afara si mai urmeaza sa dea afara inca 2, posibil si pe mine .Patronii au luat aceasta decizie motivand ca fac restructurari ca urmare a crizei economice.Fiind vorba doar de 10 angajatii poate fi vorba de concediere colectiva?Sunt obligati patronii sa platesca salarii compensatorii sau somaj celor concediati?Cum se poate beneficia de somaj??

deci dupa concediere patronii trebuie sa iti dea doar decizia de incetare a contractului individual de munca?? si dovada ca ai lucrat 12 luni in ultimele 24 de luni de unde se ia?