Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cor 2009
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cor 2009

Am citit in COR 2009 ca pentru functia de manager nu a mai fost definit nivelul de instruire deci nu mai sunt necesare studiile superioare ; este adevarat ?
Daca ne luam dupa codul COR, pentru functia de manager - cod 121029 - este posibil sa fie nevoie de studii superioare pentru a ocupa o astfel de functie.
asa stiam si eu ca pentru functia de manager sunt necesare studiile superioare si m-a surprins ce am citit in COR 2009
COR 2009 :-/ ... din cate stiu, ultimele modificari aduse Clasificarea a ocupatiilor din Romania - COR au fost facute prin Ordinul nr. 451/2008 / Ordinul nr. 397/2008, publicate in M.Of. nr. 521 din 10/07/2008.
Buna ziua

Are cineva o adresa, va rog,unde pot gasi COR cu modificarea din iunie 2009?
Multumesc
Ordin nr. 1364/11.06.2009 al ministrului muncii, familiei şi protecţiei sociale şi nr. 4201/16.06.2009 al preşedintelui Institutului Naţional de Statistică privind completarea Clasificării ocupaţiilor din România (M.O. nr. 434/25.06.2009) il puteti gasi aici :
[ link extern ]