avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cor 2009
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cor 2009

Am citit in COR 2009 ca pentru functia de manager nu a mai fost definit nivelul de instruire deci nu mai sunt necesare studiile superioare ; este adevarat ?
Cel mai recent răspuns: Doina Elena , Consultant resurse umane 17:24, 10 Septembrie 2009
Daca ne luam dupa codul COR, pentru functia de manager - cod 121029 - este posibil sa fie nevoie de studii superioare pentru a ocupa o astfel de functie.
asa stiam si eu ca pentru functia de manager sunt necesare studiile superioare si m-a surprins ce am citit in COR 2009
COR 2009 :-/ ... din cate stiu, ultimele modificari aduse Clasificarea a ocupatiilor din Romania - COR au fost facute prin Ordinul nr. 451/2008 / Ordinul nr. 397/2008, publicate in M.Of. nr. 521 din 10/07/2008.
Buna ziua

Are cineva o adresa, va rog,unde pot gasi COR cu modificarea din iunie 2009?
Multumesc
Ordin nr. 1364/11.06.2009 al ministrului muncii, familiei şi protecţiei sociale şi nr. 4201/16.06.2009 al preşedintelui Institutului Naţional de Statistică privind completarea Clasificării ocupaţiilor din România (M.O. nr. 434/25.06.2009) il puteti gasi aici :
[ link extern ]

Alte discuții în legătură

Conditii pentru a fi manager ai.ciprian ai.ciprian Buna ziua, As vrea sa stiu care sunt conditiile legale pentru ca o persoana sa poata detine un post de management intr-o companie. Sunt ... (vezi toată discuția)
Cerintele pentru angajarea pe posturi nedidactice in scoli evasinai evasinai As dori sa aflu un ORDIN/HOTARARE prin care se stabileste care sunt cerintele minime pentru ocuparea posturilor de : ingrijitor,spalatoreasa, lenjereasa, ... (vezi toată discuția)
Angajare admnistrator teo.madalina teo.madalina Pot sa angajez un admnistrator la firma lui?,mentionez ca este admnistrator unic. Este calificat profesional pentru profilul la care are deschisa firma, pot ... (vezi toată discuția)