avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 979 soluții astăzi
Forum Activitate BANCIU NICOLETA

Activitate BANCIU NICOLETA

Hristos a inviat!
Am avut un caz in familie asemanator, singura diferenta a fost ca fetita a facut o alta fetita la 18 ani.
Pe acesta fata a cresut-o mama ei singura i-a oferit de toate, mai putin iubire. Mama fetei a ramas si ea insarcinata la 19 ani si ea era o fire rebela orice au incercat parintii ei nu au reusit sa o tina in frau, batai amenintari nimic nu a ajutat atunci, a facut fetita si a revenit in casa parintiilor.
Fetita atunci cand era mica prefera sa mearga la cine ii spunea sa stea la ei, practic copilul fugea de mama, la varsta de 6-7 ani a murit bunica ei care o iubea neconditionat, nu stiu daca atunci s-a declansat rasvratirea fetei dar la 10 ani a jurat ca o sa fuga de acasa, a fugit pana la urma la 16 ani, in tot acest timp am rugat-o pe mama ei sa-i spuna ce a patit ea, sa-i povesteasca relatia ei cu tatal natural, nu a vrut vorbele ei erau de genul: "Daca eu am facut asa ceva ea de ce sa faca ca mine?" Culmea fetita a facut exact ca mama ei in viata inclusiv a nascut o fetita, singura diferenta a fost ca fata ei s-a casatorit la 18 ani dupa ce a facut copilul, in toata aceasta perioada mama ei a incercat totul pshiholog, profesori, transformarea in gardianul ei personal, nu a folosit la nimic, fata tot a fugit de acasa, intradevar ce nu a incercat a fost schimbarea domicilului.
Nu stiu daca va ajuta acest exemplu dar sper din tot sufletul sa va fie de ajutor. Mergeti si dumneavoastra la un psiholog, poate chiar un preot, gasiti pe cineva sa va ajute aveti nevoie de ajutor si dvs, statul nu poate sa va ajute mult v-a ajutat statul atat cat a putut, mai ales ganditi-va si la copil a inceput cu drogurile trebuie sa o salvati de ea de ea insasi, fiti alaturi de ea, indiferent de ce face ea practic nu mai stie ce este bine si ce este rau pentru ea, acum este rau tot ceea ce ii spune-ti dvs si faceti. Asa a fost si in acest caz.
Va urez sa aveti parte de multa rabdare si putere.
De cand o firma suspendata are voie sa aiba cont deschis la banca?
Răspuns la discuția proces taxa prima imatriculare
Multumesc de raspuns masina era imatriculata in Romania singura problema este ca s-a descoperit in martie 2007 ca aceea chianta depusa la dosarul de imatriculare nu exista in realitate inasata de trezoerie deci e falsa, eu sunt in calitate de parat in proces si ultimul cumparator.
Buna ziua,

Am urmatoarea situatie:
S-a achizitionat o masina second hand in Romania imatriculata in iulie 2007.
S-a descoperit in matrie 2010 ca taxa de prima imatriculare nu s-a achitat
S-a deschis proces pentru anularea imatricularii.
Citatia a venit in august 2010, dar corespundenta intre institutii este purtata in martie, chitanta care s-a depus la dosar este din aprilie 2007.
Si in acesta perioada nu s-a instiintat partile ca sunt probleme cu taxa de prima imatriculare.
Ce sa fac?
O sa ma oblige sa platesc taxa