avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate LAUAND

Activitate LAUAND

ce obligatii am catre anaf si registru comertului ?sau in ce conditii se poate radia un srl?
caut ajutor privind Legislatia in vigoare la aceasta data pt achizitiile publice?
ce lege este in vigoare la aceasta data 23.11.2012?stie cineva daca s-a modificat pragul de la 15000 la 30000 euro pt licitatiile cu incredintare directa?
mutumesc pt clarificari.cu este cazul cu neplata datoriilor.cred ca pur si simplu nu convine presedintelui care locuieste deasupra,cu toate ca exista conditii tehnice,adica exista un alt bransament alternativ construit fata de cel al blocului.
am facut o cerere de debransare de la RADET iar asociatia ne este de acord.as dori sa ii actionez in instanta.Am nevoie de un avocat specializat in acest tip de cauza.
am un salariat care a lucrat la noi pina la data de 25.02. Data de la care este in concediu fara salariu pina la data de 08.03 cind isi depune demisia ,cum ii calculez salariul pentru un brut de 1250 cu deducere pentru 2 copii.?
site cineva ce legislatie sta la baza atribuirii si folosirii locurilor de parcare de resedinta pentru Bucuresti- sector 6?
Discuție oug 134/2005
stie cineva la ce se refera?
Discuție oug 134/2005
stie cineva la ce se refera?
multumesc pt informatii.
ELGA ,scuze de fapt sunt 2 bannere unul pe peretele exterior al cladirii in dreptul ap meu care nu are parti comune cu vecinii si unul pe tamplaria pvc a balconului paralel cu celalalt.
imi cer scuze daca exprimarea mea a fost defectuasa si nu am avut intentia de a induce in eroare.
pun un milon de intrebari pentru ca nu am incredere in ce imi spune'' asociatia de proprietari'' ,pt ca presedintele are o atitudine tendentioasa privind aceste lucruri.
multumesc
eu ,consider ca daca amplasarea bennerului este pe timplaria pvc a balconului aferent proprietatii mele este parte integranta a proprietatii mele!!!!!