avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Activitate danibranescu

Activitate danibranescu

Răspuns la discuția Blocare cont bancar
problema e ca eu i-am platit si am dovada. dar el m-a dat in judecatat si s-a judecat in lipsa mea. fiind in romania eu nu am stiut nimic.el era avocatulmeu din italia.si am vorbit si cu alti avocati in italia si mi-au zis ca nu am ce face. l-as da in judecatata problema e ca imi trebuie banisi timp destul de mult. nu stiu cum sa fac.
Detin un cont bancar in italia si agentul de asigurari de acolo m-a dat in judecata ca nu i-am platit. Eu detin toate dovezile ca i-am platit, procesul s-a judecat fara sa stiu in italia. Eu am aflat in decembrie si procesul s-a terminat in septembrie cu hotararea sa-mi blocheze contul din italia. Cum fac sa recuperez banii din cont avand in vedere ca am aproape 15000 de euro si sunt o suma destul de mare. Cum deblochez contul?
Răspuns la discuția Marfa la negru
intrari am pentru fiecare floare din magazin dar mai aduc si fara factura pentru ca la depozite nu prea iti dau factura decat daca cumperi de valoare peste 1000 de lei. degeaba ma cert cu ei pentru ca nu vor si nu-i intereseaza daca plec in alta parte pentru ca stiu ca nu gasesc ce vreau acolo. si borderou de achizitie nu poti face decat de la un producator cu care tre sa ai si contract cu respectivu si el certificat de producator. multumesc pentru raspuns si inca ceva ai idee cam cat e amenda in vedere ca sunt intreprindere individuala fostul pf si nu sunt srl? si la cat timp vine garda in vizita?????
Discuție Marfa la negru
Salut, am o florarie si as vrea sa stiu ce se intampla daca am marfa la negru si ma prinde garda financiara cu marfa in magazin. care este amenda minima si cea maxima?? multumesc anticipat si inca ceva, mai trebuie sa am caiet de bani pentru angajat mentionez ca am intreprindere individuala si nu sunt platitor de tva trebuie sa mai depun si zetul lunar la fisc???
sal...Am un prieten care in timp ce mergea pe strada cu masina a lovit o fata care a trecut prin spatele autobuzului aceasta a murit a doua zi la spital. mentionez ca nu era trecere de pietoni. Ce pedeapsa poate lua in cazul acesta? Nu consumase nici alcool.
ce se va intampla, cum se va finaliza cazul?????????
multumesc anticipat pentru raspunsuri..