avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1513 soluții astăzi
Forum Activitate fluture12

Activitate fluture12

Răspuns la discuția demisie art 55.lit.b
Multumesc pentru sfaturi...
azi am primit de la ei o oferta scrisa de un post disponibi pe care eu nu vreau sa-l accept. eu mi-am exprimat dorinta de a pleca cu art 65.....vroiam sa va intreb in cate zile legal trebuie sa le raspund...si daca instiintarea vine prin posta de la data emiterii sau de la data primirii prin posta? si care este urmatorul pas din partea lor si a mea dupa refuz..... cat este perioada de preaviz in aceasta situatie si in ce conditii eu ar treb sa ma prez la servici in perioada de preaviz..adika pot lucra 4 h pe zi?
Buna ziua!
ma aflu intr-o situatie fff delicata....agentia bancara la acre lucrez se desfiinteaza... ne-au fost promise locuri la sucursala ca ulterior sa nu mai fie disponibile aceste locuri.....
2 dintre colegele mele au fost fortate sa plece cu art 55 si cu plata unor premii pentru activitatea desfasurata iar eu am refuzat acest lucru deoarece vreu sa beneficiez de ajutorul de somaj si am cerut art 65 ....
anterior cele 2 colege au cerut acelasi lucru dar le-a fost refuzat pe motiv ca ar treb ca toata lumea sa plece cu art 65 si cu salarii compensatorii......
dintre noi o singura colega are loc la sucursala....
eu am inaintat o cerere la director prin care precizez ca vreau art 65 cu plata salariilor compensatorii si posibilitatea aj de somaj......
imi pot crea vre-o problema in situatia asta? care ar fi solutiile sau problemele pe care le pot intampina
multumesc!
Răspuns la discuția demisie art 55.lit.b
Buna ziua!
ma aflu intr-o situatie fff delicata....agentia bancara la acre lucrez se desfiinteaza... ne-au fost promise locuri la sucursala ca ulterior sa nu mai fie disponibile aceste locuri.....
2 dintre colegele mele au fost fortate sa plece cu art 55 si cu plata unor premii pentru activitatea desfasurata iar eu am refuzat acest lucru deoarece vreu sa beneficiez de ajutorul de somaj si am cerut art 65 ....
anterior cele 2 colege au cerut acelasi lucru dar le-a fost refuzat pe motiv ca ar treb ca toata lumea sa plece cu art 65 si cu salarii compensatorii......
dintre noi o singura colega are loc la sucursala....
eu am inaintat o cerere la director prin care precizez ca vreau art 65 cu plata salariilor compensatorii si posibilitatea aj de somaj......
imi pot crea vre-o problema in situatia asta? care ar fi solutiile sau problemele pe care le pot intampina
multumesc!