avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Activitate iulia27

Activitate iulia27

Pana in prezent nu am carte de munca..am lucrat pe baza unui contracr de munca...in ceea ce priveste scrisoarea de recomandare, sefa mi-a zis ca nu-i nici o problema si ca imi va da
Deoarece majoritatea angajatorilor sunt sceptici in ceea ce priveste recrutarea unor candidati care au fost restructurati, nu as vrea sa mentionez ca am fost restructurata.
As dori sa stiu in situatia in care eu ii comunic viitorului angajator ca mi-am dat demisia,acesta va putea afla amanunte referitoare la inchiderea fostului meu contract de munca, in momentul in care se va duce sa inregistreze contreactul la itm?
in notifiare nu se specifica nici un articol. Se exprima astfel :"Avand in vedere reorganizarea activitatii din cadrul firmei, datorate dificultatilor financiare pe care le intampinam, va informam ca incepand cu data x, postul dumneavostra se restructureaza". In discutia pe care am avut-o s-a specificat ca e vorba de articolul 65 dar nu stiu despre ce alin. e vorba. Imi puteti comunica despre ce e vorba in aceste alin., va rog?
Ma intereseaza dc viitorul angajator poate vedea in ce forma s-a incheiat ctr. de munca de la fosta companie.www.avocatnet.ro/content/for...
Buna ziua. Viitorul angajator poate vedea ( ex. la Itm) ca incheierea contractului meu de munca este prin concediere, art 65 litera b? Situatia este astfel : contractul meu de munca inceteaza luna aceasta pe 30. Viitorul angajator poate vedea ca eu am fost concediata (in baza art 65 litera b)?
Astept un raspuns.

Va multumescv anticipat.
Discuție demisie art 79
Buna seara. Am semnat cererea de demisie in baza art. 55 dar angajatorul nu a dorit sa-mi dea cerea semnata si de el, si m-a trimis la plimbare fara sa-mi dea cerea pe care eu o scrisesem.Am depus ulterior la posta cererea de demisie , cerere facuta in baza articolului 79. Legal are ce sa-mi faca?